fbpx

Infrapuna kütte plussid ja miinused.

Infrapuna kütte kasuks otsustamist tasub kaaluda nii olemasolevat küttesüsteemi täiendades  kui ka täielikult uuendades, sest tegemist on kaasaegse ja kulutõhusa küttesüsteemiga. Ilmselt olete kuulnud infrapuna kütteseadmetest või infrapuna-küttepaneelidest, kuid te pole päris kindel, kuidas need töötavad või kas need on tõesti nii ökonoomsed ja efektiivsed, kui räägitakse? Oleme koostanud kokkuvõtte infrapuna küttesüsteemi plussidest ja miinustest ning üksikasjalikult erinevaid teemasid käsitlenud, et saaksite ise veenduda, kas infrapuna küttelahendus ka teie kodu jaoks sobib.

Infrapuna küttepaneelide plussid.

  • Infrapuna küte on energiasäästlik ja säästab tõestatult kuni 50% võrreldes teiste tavapäraste küttesüsteemidega.
  • Infrapuna küttepaneele on väga lihtne paigaldada, need tuleb lihtsalt seinale või lakke kinnitada ja vooluvõrku ühendada.
  • Infrapunasoojus on äärmiselt sihipärane – erinevalt konvektsioonsoojusest soojendades ruumi mitte õhku. Seetõttu on küttevõimsus oluliselt tõhusam.
  • Infrapuna küttepaneelid ei võta väärtuslikku ruumi – neid saab kinnitada seinale või lakke ja need on tavalistest küttekehadest õhemad. 

Loe edasi

Infrapuna küte on kodukütte tulevik.

Kodude kütmisel eelistatakse üha rohkem kaasaegsemaid tehnoloogiaid, mis on puhtamad, energia- ja kulutõhusamad. Võrreldes elektriliste akumulaatorite või elektriradiaatoritega muudavad infrapuna küttepaneelid peaaegu 100% elektrienergiast soojuseks, seetõttu on need energiasäästlikumad ja parema tulemuse saavutamiseks peavad nad töötama vähem aega. Infrapuna küte on soojuse kiirgav vorm, mis ei soojenda ruumi õhku, vaid eraldab nähtamatut energialainet, mis soojenda kõike, mis on läheduses, nii et inimene ja kõik ruumis olevad objektid nagu mööbel, seinad ja põrandakate salvestavad soojust ja vabastavad seda aeglaselt ruumi. Loe edasi

Kuidas  infrapuna küte toimib?

Selle asemel, et õhku soojendada, tsirkuleerides seda läbi kütteelemendi konvektsiooniga, kiirgavad infrapuna küttepaneelid teatud tüüpi elektromagnetlaineid, mis on inimsilmale nähtamatud, kuid mida me tunneme oma nahal soojusena. Seega ei ole infrapuna poolt toodetud soojus õhk, vaid see on lainepikkus. Infrapunalaineid nimetatakse ka soojalaineteks, sest kui objekt puutub kokku infrapunalainetega, tekitab see soojust oma aatomite ja molekulide vibratsiooni tõttu. Infrapunalaineid kohtame iga päev kaugjuhtimispultides, päikesekiirte soojuses ja isegi inimesed kiirgavad infrapunakiirgust (kui kütmata toas on palju inimesi koos, siis tuba on varsti soe tänu sellele, et iga inimene eraldab infrapunasoojust). Loe edasi

 

Infrapuna küttepaneeli ostu- ja paigalduskulud.

Infrapuna küttepaneelidega kodu varustamise esialgne maksumus võib tunduda suur, võib-olla kallim kui traditsiooniline keskküttesüsteem. Paneelide hinnad varieeruvad olenevalt pealispinnast, paneeli suurusest ja mudelist. Väikseim Redwell WE-Line küttepaneel 250W maksab 367.- eurot ja suurim 1608.- eurot. Pildi ja peegliga küttepaneelid on veidi kallimad ent samas pakuvad need ka lisafunktsioone ja aitavad säästa nii ruumi kui energiat. Loe edasi

 

Tegevuskulud

Tegevuskulud on eriti madalamad võrreldes teiste elektriküttesüsteemidega, kuna infrapuna küttepaneelidel on palju väiksem võimsusvajadus ja seega ka jooksvad kulud tunnis. Ventilaatori või konvektsioonküttekeha töökulu on 28 s tunnis (standardsel arvestil) soojusvõimsusega 2 kW/h võrreldes infrapunapaneeliga, mis maksab 0,29–0,8 kW/h võimsusega 4–11 s tunnis.

Erinevus seisneb selles, et eluruumides aitab termostaat hoida ühtlast temperatuuri, mis säästab energiat ja suvemajas te kütate ainult siis, kui ruume kasutate, pole vaja eelsoojendada ega raisata energiat kasutamata ruumide kütmiseks. Infrapunakütte puhul piisab 650W küttepaneelist 1000W elektriradiaatori asendamiseks.  Loe edasi

 

Infrapunaküte on turvalisem

Kõik Redwell Manufaktur infrapuna küttepaneelid on sertifitseeritud vastavalt riiklikele ohutusstandarditele. Infrapuna küttekeha tasub meeles pidada, et töötav paneel on suhteliselt kuum ja ehki põletuse tekkimise ohtu ei ole, siis tasub paneel paigaldada pildi kõrgusele seinale või lakke.

Infrapuna küttepaneelide seinale pildi kõrgusele või lakke paigaldamine on paneelide tõhusaim kasutusviis, nii et miski ei saa takistada soojuse levikut ruumis. Infrapunapaneelid lisavad meelerahu, et te ei põleta fossiilkütuseid, seega pole vingugaasimürgituse muret, samuti ei teki suitsu ega tahma.

 

 

 

Peegliga rätikuivati kütab ruumi soojaks, on peegli eest ja kuivatab rätikud kiiresti.

Silmapaistva välimusega küttepaneelid.

Infrapuna küttepaneelid on kaunilt kujundatud, et sobituda teie kodu sisekujundusega. Infrapuna küttepaneelid võivad olla märkamatud või nii dekoratiivsed, kui soovite ja stiilsed kuna viimisteltakse vastavalt teie soovile kas pildi, sileda klaasi, peegli või disainklaasiga. Paneelid võivad teie kodus olla ka mitmeotstarbelised, pakkudes täiendavaid funktsioone, nagu puhastav teadetetahvel köögis või ülifunktsionaalne käterätikuivati ​​või peegliga soojenduspaneelid vannitoas.  Loe edasi

No post was found with your current grid settings. You should verify if you have posts inside the current selected post type(s) and if the meta key filter is not too much restrictive.

Redwell Eesti
Suur-Jõe 60, Pärnu,
80047 Pärnumaa

Lahtiolekuaeg
E-R 9:00-17:00
L: 10:00-14:00

P: Kokkuleppel
Paku ise välja aeg kohtumiseks - kylli@redwell.ee

E-post:
kylli@redwell.ee

Kirjuta

Telefon:
+372 5326 8795

Helista