Infrapuna küttepaneeli juhtimine

Küttepaneelide juhtimine termostaadi abil teeb kasutamise mugavaks ja ökonoomseks.

Miks ei ole termostaat paneeli sees?

Kõik Redwell küttekehad vastavad Eurodirektiivis ( EU Ecodesign Directive 2009/125/EG the regulation 2015/1188) kohtkütteseadmetele seatud ökodisaini nõuetele, kus on kirjas, et:

Infrapuna kütteseadmete paigaldus ja kasutamine on lubatud ainult koos eraldiseisva toatermostaadiga, millel on järgmised funktsioonid: elektrooniline toatemperatuuri kontrolliv taimer ja kaugjuhtimisvõimalus ja/või toatemperatuuri seadistamine koos avatud akna tuvastamine ja/või kohanev käivitusjuhtimine.

Infrapuna küttepaneelide esipinna temperatuur võib olla täiskoormusel töötades ca 85-90 °C, tagaküljel ca 60-70 °C. Seega küttepaneeli sisse ehitatud või vahetus läheduses asuv termostaat EI saa anda kuidagi õiget infot ruumi kaugemates osades oleva temperatuuri kohta. Küttepaneeli läheduses saavutab termostaat eesmärgiks seatud temperatuuri kiiresti, küttepaneel lülitatakse välja ja enamus toast jääb jahedaks.

Redwell küttepaneelid on turvalised ja töökindlad tänu läbimõeldud ehitusele ja kvaliteetsetele materjalidele! 

Nutika termostaadiga juhid küttepaneeli mugavalt kõikjal, kus oled.

Seinale paigaldatud küttepaneel hoiab ruumis ühtlast temperatuuri.

Kas küttepaneeli puudutamine on ohtlik?

Redwell küttepaneelid on toodetud hoolikalt valitud kvaliteetsetest materjalidest. Enne toodete müüki laskmist on aastate jooksul viidud läbi arvukalt katseid, et leida parimad materjalid. Redwelli küttepaneelide ehituses ei ole midagi juhuslikku, tänu arendustööle on saavutatud optimaalseim ja turvalisim lahendus.

NB! Pinna materjaliomaduste tõttu pole lühiajalise puudutamise korral põletusohtu. Kütteelement ei anna ajahetkes nii palju soojust, kui kontaktpind (inimese nahk) vastu võtab. Võite kindel olla, et kui laps katsub töötavat küttepaneeli, siis tajub ta ebameeldivat tunnet, võtab käe ära ja mingit kahjustust nahale ei teki.

Redwell küttepaneelid erinevad oma ehituse poolest paljastest metallpindadest, nagu pliidiplaat või triikraud. Neid töötavas seisus katsudes on täpselt vastupidine olukord. Soojus jõuab nahka kiiremini, kui kontaktpind suudab neelata ning tekivad põletushaavad ja -villid.  

Infrapuna küttepaneelid - juhtimine

Ehkki paneeli sisse ehitatud termostaat võib tunduda äärmiselt mugava lahendusena, siis pole sellel mõtet kuna küttepaneeli vahetus läheduses on temperatuur kõrgem kui paar meetrit eemal.

Küttepaneelile liiga lähedal asuv termostaat saavutab eesmärgiks seatud toatemperatuuri väga kiiresti, küte lülitatakse välja ja ülejäänud ruumis on ikka külm. 

Termoregulaator tuleb paigutada ruumis kohta, kus veedate suurema osa ajast ja kus soovite soovitud temperatuuri saavutada.

Vastuseks küsimusele, kas infrapuna kütet on mõtet näiteks ööseks või tööl viibimise ajaks välja lülitada, on EI. Uuringud näitavad, et temperatuuri ühtlasel tasemel hoidmine on vähem energiakulukas selle asemel, et lasta toal öösel jahtuda ja siis hakata uuesti soojaks kütma. 

Seinale paigaldatud küttepaneel hoiab ruumis ühtlast temperatuuri.

Kui maja jääb tühjaks?

Kütteperioodil nädalaks paariks puhkusele sõites on loomulikult mõistlik paar kraadi tavapärast temperatuuri langetada ja energiat säästa. Vältida tasub infrapuna kütte täiesti välja lülitamist, sest nagu sai öeldud, siis ruumi uuesti soojaks kütmine on energiakulukam kui stabiilse temperatuuri hoidmine.

Infrapuna küte hoiab ka suvekodus aastaringselt mõnusat sisekliimat, ei lase niiskusel ruumi tungida ega sisustusel ja voodiriietel kopitama minna aga selleks ei ole vaja hoida tühjas majas +20 °C. 

Infrapuna kütet kasutades püsivad seinad ja põrandad kuivad erinevalt soojuspumbast, mis kütab õhu soojaks ja soe õhk keerleb külmade pindade vahel põhjustades kondensaadi tekkimist.

Valige termostaat vastavalt oma maitsele ja vajalikele funktsioonidele

Redwell küttepaneele juhitakse eraldiseisva termostaadiga, et kasutamine oleks ökonoomne ja turvaline. Kombineerimiseks sobivad kõikide kaubamärkide termostaadid. Saate ise valida endale sobiva termostaadi vastavalt välimusele, funktsioonidele, paigaldusele ja juba olemas olevale süsteemile (nt tark kodu). Termostaadi kasutamine aitab säästa energiat, teeb kasutamise mugavaks ja turvaliseks. Igas ruumis püsib soovitud temperatuur, näiteks soovid magamistoas hoida madalamat temperatuuri kui vanni- ja elutoas, termostaadi kasutamine teeb selle väga lihtsaks.
Infrapuna küte on ruumipõhine küte ja sellepärast peab igas ruumis olema õige võimsusega küttepaneel ja eraldi termostaat, sest küttepaneeli juhtimine käib konkreetse toa õhutemperatuuri järgi. Kui tuba on soe tänu kamina kütmisele või aknast sisse paistva päikese mõjul, siis lülitab termostaat küttepaneeli välja. Sellepärast ei ole vaja ka suveks termostaati välja lülitada.
Koos Redwell küttepaneelige pakume teile mitmekülgseid Heber termostaate, valikus nii puutetundliku ekraani kui nuppudega, must või valge. Kiireks ja mugavaks kasutuseks on meie valikus ka juhtmevabad termostaadid (nt Nashone). Juhtmevaba termostaadi kasutamine on lihtne, üks osa läheb koos küttekehaga pistikupessa ja juhtpult asetatakse küttekehast vähemalt 1,5 meetri kaugusele. Uue tootena pakume nutikat, elektri börsihinda arvestavat Themo termostaati. Loe täpsemalt https://themo.io/ee/

Aitame rõõmuga valida parima lahenduse ja paigalduskohad. 

Küsi julgelt nõua ja kirjuta oma soovidest info@redwell.ee või astu läbi meie salongist Pärnus, Suur-Jõe 60

Scroll to Top

Kasutame oma kodulehel küpsiseid. Mõned neist on hädavajalikud, teised aitavad meil oma kodulehte ja Sinu kasutamiskogemust paremaks teha. Saad küpsistega nõustuda või nendest keelduda vajutades nuppu „Nõustun“. Täpsema info saamiseks loe palun meie privaatsuspoliitikat.