Miks valida infrapuna küte?

Küttesüsteem, mis säästab energiat!

Infrapuna kütte tööpõhimõte

Maja kütmine infrapuna küttega. Küttepaneelist tulevad infrapunakiired soojendavad otseselt toas olevaid esemeid ja inimkeha, tänu sellele salvestub ja püsib soojus palju kauem. Energiat kulub kütmiseks oluliselt vähem võrreldes tavaliste küttelahendustega. Kui ruum on saavutanud soovitud temperatuuri, lülitab termostaat küttekeha välja.

Piltidel on näha infrapuna ja konvektsioon kütte erinevused, kus infrapuna küttepaneelist tulev soojus kütab soojaks ruumis olevad pinnad, temperatuur on ühtlane kogu ruumis ega muutu kuivaks. Tavalise kütte puhul toimub majas pidev õhuringlus, kus soe õhk tõuseb lae alla ja temperatuuride erinevus põranda ja lae vahel võib olla mitu kraadi st varbad külmetavad.

Infrapuna küttepaneel soojendab soojuskiirgusega ruumi pindasid (põrand, lagi, sein, mööbel jms), puudub pidev õhu liikumine, millega tavaliselt kaasneb ka tolmuosakeste jms lendlemine.

Tänu soodsale soetamis- ja paigaldushinnale ja energiasäästlikule kasutamisele on infrapuna küttelahendus parim nii eramaja kui korteri jaoks. Suurepärane lahendus ka vana maja renoveerimisel, sest küttepaneele saab kujundada vastavalt soovile ja sobitada sisekujundusega. 

Meeldiv ja tervislik soojus stiilselt erinevates ruumides.

Infrapunalained - soojuse salvestumine ja peegeldumine

Kuidas infrapunalainetega kütmine toimub?

Infrapuna küttekehast tulev soojusvoog läbib õhu ja jõuab pinnani, olgu selleks sein, põrand, mööbel või inimese keha. Üks osa soojusest peegeldub, teine osa imendub.

Pindu, mis peegeldavad kogu soojuse tagasi nimetatakse “ideaalpeegliks”. IR-küttepaneeli pole mõistlik paigaldada vastu akent ega suurt peeglit, sest soojus peegeldub tagasi ega salvestu. Kogu kiirgust neelavaid kehasid nimetatakse mustadeks kehadeks, mis kuumenevad protsessi käigus ja annavad energia uuesti välja soojuskiirgusena (näiteks mustad katused ja autod, valge või hall liiv jne). 

Tõenäoliselt tekitab see küsimuse, kuidas saab siis olla, et meie valikus on peegliga infrapuna küttepaneelid.

Kui tavalist peeglit IR-lambiga soojendada, siis see oluliselt ei kuumene. Kui aga peegel mustaks teha, siis avastate, et see soojeneb. Seetõttu kasutab Redwell peegliga küttepaneelides parimate tulemuste saavutamiseks kroomitud tagaküljega peegleid. Kokkuvõtvalt võib öelda, et mida rohkem infrapunalaineid keha neelab, seda rohkem soojuskiirgust ta eraldab.

Infrapunalained on nähtamatud, kuid nende soojusefekt on tunda. Heaks näiteks on jahe ruum, kus on palju inimesi koos. Mida rohkem inimesi ruumis, seda soojemaks ruum läheb, sest igaüks annab osa infrapunasoojust ruumi ära.

Infrapuna küte tagab parima soojusmugavuse ja nähtamatud soojalained parema elukvaliteedi.

Infrapuna küttelahendus terve maja jaoks

Infrapuna küttekehad sobivad nii lisakütteks kui ideaalseks põhikütteks teie kodus, kontoris ja maamajas.
Redwelli valikust leiate parima küttelahenduse eramajale ja korterile!

Redwell infrapunasoojuse eelised

1.
Kasutades infrapuna kütet püsib õhutemperatuur jahedam õhk, sest soojusülekandeks (energia transpordiks) kasutatakse elektromagnetlaineid mitte hapnikku. Õhku ei soojendata nii palju, kuid see annab sama soojustunde võrreldes konvektsioon küttega.
1.
2.
Samuti on õhk puhtam, kuna see ei ringle kütte eesmärgil (soe õhk üles ja külm alla) Seetõttu tekib ja ringleb õhus vähem tolmu, õietolmu, baktereid ja viiruseid. Infrapuna soojalained kütavad soojaks kõik pinnad ja nii jaotub soojus ruumis mugavalt ja ühtlaselt.
2.
3.
Meeldiva soojatunde jaoks ei vaja te REDWELLi küttega kõrgeid õhutemperatuure. Jahedam õhk on tervislikum ja puhtam. Kuna teid ümbritsevad ruumis soojad pinnad, siis saavutatakse soojusmugavus paar kraadi madalama õhutemperatuuriga, kui tavapärast kütet kasutades. Tänu termostaatidele on lihtne igas toas sobiv temperatuur seadistada.
3.
4.
Pindade temperatuurid on infrapuna küttega palju kõrgemad kui konvektsioon kütmisel. Tänu sellele väldib infrapuna küte hallituse tekkimist ja niiskuse kogunemist.
4.
Scroll to Top

Kasutame oma kodulehel küpsiseid. Mõned neist on hädavajalikud, teised aitavad meil oma kodulehte ja Sinu kasutamiskogemust paremaks teha. Saad küpsistega nõustuda või nendest keelduda vajutades nuppu „Nõustun“. Täpsema info saamiseks loe palun meie privaatsuspoliitikat.