Miks valida infrapuna küte?

Küttesüsteem, mis säästab energiat!

Infrapuna kütte tööpõhimõte

Kütmine infrapuna küttega. Küttepaneelist tulevad infrapunakiired soojendavad otseselt toas olevaid esemeid ja pindu, tänu sellele salvestub ja püsib soojus palju kauem.

Energiat kulub kütmiseks oluliselt vähem võrreldes tavaliste küttelahendustega. Kui ruum on saavutanud soovitud temperatuuri, lülitab termostaat küttekeha välja. Täpne juhtimine võimaldab veelgi energiat säästa.

Piltidel on näha infrapuna ja konvektsioon kütte erinevused.

Infrapuna küttepaneelist tulev soojus kütab soojaks ruumis olevad pinnad, temperatuur on ühtlane kogu ruumis ja õhk ei muutu kuivaks.

Tavalise kütte puhul toimub ruumis pidev õhuringlus, kus soe õhk tõuseb lae alla ja temperatuuride erinevus põranda ja lae vahel võib olla mitu kraadi st varbad külmetavad.

Infrapuna küttepaneel soojendab soojuskiirgusega ruumi pindasid (põrand, lagi, sein, mööbel jms), puudub pidev õhu liikumine, millega tavaliselt kaasneb ka tolmuosakeste ja allergeenide lendlemine.

Tänu soodsale soetamis- ja paigaldushinnale ning energiasäästlikule kasutamisele on infrapuna küttelahendus parim nii eramaja kui korteri jaoks.

Suurepärane küttelahendus ka vana maja renoveerimisel, sest küttepaneele saab kujundada vastavalt soovile ja sobitada sisekujundusega ilma suuremate ehitustöödeta.

Meeldiv ja tervislik soojus stiilselt erinevates ruumides.

Infrapunalained - soojuse salvestumine ja peegeldumine

Kuidas infrapunalainetega kütmine toimub?

Infrapuna küttekehast tulev soojusvoog läbib õhu ja jõuab pinnani, olgu selleks sein, põrand, mööbel või inimese keha. Üks osa soojusest peegeldub, teine osa imendub.

Infrapuna küttepaneeli pole mõistlik paigaldada vastu akent ega suurt peeglit, sest soojus peegeldub tagasi ega salvestu. 

Tõenäoliselt tekib  küsimus, et kuidas saab olla meie valikus peegliga infrapuna küttepaneel?.

Kui tavalist peeglit infrapunalambiga soojendada, siis see oluliselt ei kuumene. Kui aga peegel mustaks värvida, siis avastate, et see soojeneb. Seetõttu kasutab Redwell peegliga küttepaneelides parimate tulemuste saavutamiseks kroomitud tagaküljega peegleid.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et mida rohkem infrapunalaineid keha neelab, seda rohkem soojuskiirgust ta eraldab.

Infrapunalained on nähtamatud, kuid nende soojusefekt on tunda. Heaks näiteks on jahe ruum, kus on palju inimesi koos. Mida rohkem inimesi ruumis, seda soojemaks ruum läheb, sest igaüks annab osa infrapunasoojust ruumi ära. Seega on infrapunasoojus ja -küte meile kõige omasem ja tervislikum küttelahendus.

Infrapuna küte tagab parima soojusmugavuse ja nähtamatud soojalained parema elukvaliteedi.

Infrapuna küttelahendus terve maja jaoks

Infrapuna küttekehad sobivad nii lisakütteks kui ideaalseks põhikütteks teie kodus, kontoris ja maamajas.
Redwelli valikust leiate parima küttelahenduse eramajale, korterile ja tootmishoonele!

Redwell infrapunasoojuse eelised

1.
Kasutades infrapuna kütet püsib õhutemperatuur jahedam ja õhk puhtam, sest soojusülekandeks (energia transpordiks) kasutatakse elektromagnetlaineid mitte hapnikku. Õhku ei soojendata nii palju, kuid see annab sama soojustunde võrreldes konvektsioon küttega, sest teid ümbritsevad soojad pinnad.
1.
2.
Õhk puhtam, kuna see ei ringle kütte eesmärgil (soe õhk üles ja külm alla). Tänu sellele tekib ja ringleb õhus vähem tolmu, õietolmu, baktereid ja viiruseid. Infrapuna soojalained kütavad soojaks kõik pinnad ja nii jaotub soojus ruumis meeldivalt ühtlaselt.
2.
3.
Meeldiva soojatunde jaoks ei vaja te infrapuna küttega kõrgeid õhutemperatuure. Jahedam õhk on tervislikum ja puhtam. Kuna teid ümbritsevad ruumis soojad pinnad, siis saavutatakse soojusmugavus paar kraadi madalama õhutemperatuuriga, kui tavapärast kütet kasutades. Tänu termostaatidele on lihtne igas toas sobiv temperatuur seadistada.
3.
4.
Pindade temperatuurid on infrapuna küttega kõrgemad kui konvektsioon küttega. Tänu sellele väldib infrapuna küte hallituse tekkimist ja niiskuse kogunemist.
4.
Scroll to Top

Kasutame oma kodulehel küpsiseid. Mõned neist on hädavajalikud, teised aitavad meil oma kodulehte ja Sinu kasutamiskogemust paremaks teha. Saad küpsistega nõustuda või nendest keelduda vajutades nuppu „Nõustun“. Täpsema info saamiseks loe palun meie privaatsuspoliitikat.