Kuiv õhk põhjustab naha ja limaskestade kuivust!

Sisekliima

Inimesed, kes veedavad suurema osa ajast soovituslikus õhuniiskuse vahemikus (30%-60%), kogevad 25% madalamat stressireaktsiooni ja nende unekvaliteet on parem!
Kaasaegsed hästi köetud hooned ning külm talv koos kuiva välisõhuga viivad mõistliku õhuniiskuse sageli tasakaalust välja. Normaalne ja tervislik õhuniiskus eluruumides peaks jääma vahemikku 20- 50% aga konvektsioon küttega on seda keeruline saavutada. Teine probleem on, et soojakao vähendamiseks tuulutatakse ruume vähe.

Üle kütmine on järjest kasvav trend: viimaste uuringute ja küsitluste põhjal on tänapäeval siseõhu temperatuur elamutes elanike soovil keskmiselt 23–24, tihti ka 25 °C (optimaalseks peetakse 21–22 kraadi) (https://novaator.err.ee/1071055/ehitusteadlased-selgitavad-miks-on-talvel-siseruumides- liiga-kuiv-ohk)

Redwell infrapuna kütet kasutades saavutatakse sama soojusmugavus madalama õhutemperatuuriga, sest ruumis olevad pinnad ja tahked kehad on soojad. 21-22 °C tundub nagu 23-24 °C.

Samuti on infrapuna kütet kasutades õhk puhtam, see on eriti oluline viiruste- kui allergia perioodil. Originaal artikkel DOI: 10.1111/ina.12618
Kuiv õhk põhjustab terviseprobleeme
Kuiv õhk põhjustab erinevaid elukvaliteeti halvendavaid terviseprobleeme nagu sügelev, kuiv nahk, ninakinnisus, ninaverejooksud, silmade ärritus ja pisarate vool. Hästiköetud eluruumides muutub õhk liialt kuivaks ja soojakao vähendamiseks tuulutatakse ruume vähe. Normaalne ja tervislik õhuniiskus eluruumides peab jääma vahemikku 40-60%.

Kuiv õhk mõjutab meie tervist ja enesetunnet aasta ringi, sest ka kliimaseadmed muudavad õhu kuivaks ja keerutavad ruumis tolmuosakesi ja allergeene ringi.

Ka õhu liigne niiskus on oluline tubase keskkonna tervisemõjur, sest siis paljunevad rohkesti tolmulestad, mis on sagedased allergia, sh bronhiaalastma põhjustajad. Niiske õhk soodustab ka bakterite ja hallitusseente kasvu, nende eluks on vajalik pigem niiskuse olemasolu materjalis, millel nad kasvavad. Tavapärase õhu soojendamise (konvektsioonküte) puhul on seinad ja põrandad külmad ning õhk ruumis soe. Külmade pindade vahel ringlev soe õhk soodustab hallituse arenemist ruumis. Tervisliku sisekliima ja toimiva küttelahenduse tagamiseks on parim infrapuna küte, mis tänu lihtsale paigaldusele, säästvale energiakasutusele ja hooldusvabale süsteemile on ka soodsaim kütteviis nii eramajas kui korteris.

Selle asemel, et tegeleda õhu niisutamise ja liigniiskuse eemaldamisega, on mõistlik kasutada küttelahendust, mis tagab tervisliku sisekliima ilma vaevata!
Küttelahendus, mis tagab tervisliku sisekliima?
Redwell infrapuna küttelahendus kasutab ära infrapunasoojuse omadust salvestuda tahketes kehades ja pindades. Selliselt salvestunud soojus püsib kauem, seinad ja põrandad on soojad ja kuivad ning õhk puhtam. Tänu sellele, et ruumis olevate esemete pinnatemperatuur on kõrgem kui tavapärase kütte puhul, saavutatakse soojusmugavus madalama õhutemperatuuriga ja selline keskkond on inimesele tervislikum ja meeldivam.

Säästa energiat Redwell küttega!

Uuringud on näidanud, et infrapuna küttega saab edukalt ka energiat säästa kuna soojus salvestub ruumi pindades ja soojusmugavus saavutatakse paar kraadi madalama temperatuuriga kui tavapärase kütte puhul. Paar kraadi madalam õhutemperatuur aitab säästa energiat 5-6%. See on väga oluline ja suur kokkuhoid igal kuul eriti arvestades kõrgeid elektrihindu.

Erinevate küttelahenduste võrdluses paistab infrapuna küte silma nii soodsa soetus- ja paigaldusmaksumuse kui mitmekülgsusega. Nutikas ja energiasäästlik Redwell infrapuna küte lahendab kütteprobleemi nii eramajas kui korteris.

Infrapuna küte ei soojenda ega kuivata õhku - ruumis on ühtlane temperatuur ja tervislik sisekliima kogu aeg!

Aitame valida parima lahenduse ja anname asjatundlikku nõu erinevate infrapuna küttekehade kohta.

Näidistega saab oma silmaga tutvuda Suur-Jõe 60, Pärnus Redwell Eesti salongis.

Redwelli valikust leiad sobiva küttekeha iga ruumi jaoks!
Scroll to Top

Kasutame oma kodulehel küpsiseid. Mõned neist on hädavajalikud, teised aitavad meil oma kodulehte ja Sinu kasutamiskogemust paremaks teha. Saad küpsistega nõustuda või nendest keelduda vajutades nuppu „Nõustun“. Täpsema info saamiseks loe palun meie privaatsuspoliitikat.