Kuidas valida infrapuna küttepaneeli?

Väärtustad oma aega, soovid tervislikku sisekliimat ja keskkonnasõbralikku küttelahendust?

Kuidas valida infrapuna küttepaneeli?

Küttepaneeli paigaldamine ja kasutamine on lihtne, kui olete Redwelli suurest valikust iga ruumi jaoks parima välja valinud. Redwell tooted on loodud põhimõttega, et küttekeha oleks ka kaunis ja praktiline sisekujunduselement mitte ainult soojaallikas.

Oluline on meeles pidada, et infrapuna soojus on salvestuv soojus, ei köeta õhku, vaid küttepaneelist tulev soojuskiirgus salvestub pindades (seintes, põrandas, laes) ja ka mööblis. Sellepärast on oluline küttekeha valikul silmas pidada ruumi suurust.

Tavapärase kõrgusega (kuni 3m) ruumi puhul on mõistlik arvestada 50W ruutmeetri kohta. Näiteks 10-12 m2 toa jaoks sobib 500W küttepaneel, siis võid kindel olla, et ka külmal talvepäeval on tuba meeldivalt soe.

Vanema soojustuse või suuremate klaaspindade puhul soovitame valida veidi suurema võimsusega küttekeha (80-120W/m2). Liigset energiakulu pole karta ka võimsama küttekeha kasutamisel, sest küttepaneeli tööd juhib termostaat, mis hoiab ruumis ühtlast temperatuuri vastavalt teie seadistusele.

Kui Sa ei soovi oma pead vaevata erinevate arvutustega, siis küsi julgelt meilt nõu!

Milline on IR-küttepaneeli õige võimsus?

Arvestades, kui uus infrapuna küttetehnoloogia on, ei tea paljud inimesed, kuidas see toimib ja millega täpselt tegemist on. Ilma vajalike teadmisteta on oht valida liiga väikese võimsusega küttepaneel või ebasobiv paigalduskoht ja saada negatiivne kogemus.

Tegelikult ei ole infrapuna kütte valimise ja kasutamise juures midagi keerulist. Järgnevalt mõned lihtsad näpunäited, kuidas valida koju infrapuna (IR) küttepaneele ja leida iga toa jaoks sobiv paneel.

Võimsus ja ruutmeetrid on vaieldamatult kõige olulisemad näitajad, mida Redwell paneelide ostmisel arvestada. Liiga vähe võimsust ja jääte külmal talvepäeval jahedasse tuppa, teisalt liiga palju võimsust ei ole ka mõistlik ega anna soovitud tulemust.

Õnneks on küttepaneelide valimiseks lihtne meetod. Ainsad asjad, mida vajate, on mõõdulint, kalkulaator ja natuke teadmisi oma maja kohta.

1. samm
Mõõtke oma toa pikkus, laius ja kõrgus meetrites.
1. samm
2. samm
Korrutage pikkus laiusega ja seejärel korrutage tulemus kõrgusega, saate ruumi ruumala kuupmeetrites (m3).
2. samm
3. samm
Hinnake, kui hästi teie kodu on soojustatud.
3. samm
4. samm
Korrutage oma ruumi maht soovitatud võimsusega m3 kohta. See annab teile selle konkreetse ruumi jaoks vajaliku vattide koguarvu.
4. samm

Allolev tabel annab ligikaudse ülevaate isolatsioonist/soojustusest.

Soojustuse tase

Vajalik võimsus W/ m3 

Kehv soojustus (ehitusaasta enne 1940)

35W / m3

Keskmine soojustus (ehitusaasta 1940-1980)

30W/ m3

Hea soojustus (ehitusaasta peale-1980, või värskelt renoveeritud)

25W/ m3

 

Redwell küttepaneel sobib igasse ruumi, ka niisketesse.

Peegliga küttepaneel vannitoas on nutikas ja praktiline lahendus.

 
 

 

Elumaja 135 m2.

Küttesüsteem on lahendatud 6 küttepaneeliga. Koguvõimsus 6000W. Lihtne paigaldus ja hooldusvaba kasutamine, lisaks tervislik sisekliima!

Kaunis pildiga küttepaneel rõõmustab silma ja tagab ühtlase temperatuuri.

Küttepaneelide valimine

Nüüd, kui teil on kokku arvutatud ruumi kütmiseks vajalik võimsus, võite hakata otsustama, kui palju ja milliseid paneele vajate.

Kuna Redwelli valikus on väga erinevaid küttepaneele (valged, pildiga, peegliga, klaasist, kriiditahvel jne), siis on oluline mõelda, milline on iga toa jaoks kõige sobivam. Näiteks, kui ruumis on peeglit nagunii vaja, siis on igati mõistlik valida peegliga küttepaneel ja elutuppa plaanite ehk kauni pildi seinale panna, mis võiks samuti küttepaneel olla jne.

Kui te pole kindel, millist küttepaneeli valida, kuhu seda paigaldada, siis küsige julgelt nõu meie käest. Jagame rõõmuga oma kogemusi ja teadmisi, et leida teie jaoks parim lahendus.

Kirjutage oma soovist või astuge läbi meie salongist Suur-Jõe 60, Pärnus.

Valik Redwell küttepaneele on saadaval meie e-poes.

Scroll to Top

Kasutame oma kodulehel küpsiseid. Mõned neist on hädavajalikud, teised aitavad meil oma kodulehte ja Sinu kasutamiskogemust paremaks teha. Saad küpsistega nõustuda või nendest keelduda vajutades nuppu „Nõustun“. Täpsema info saamiseks loe palun meie privaatsuspoliitikat.