Infrapuna kütte eelised

Infrapuna küte on palju rohkem kui lihtsalt radiaator!

Energiatõhusus, ökonoomsus ja soojusmugavus

Soojus, mis avaldab soodsat mõju

Infrapuna küttepaneel eraldab soojust lainepikkusel, mida meie keha loomulikult vastu võtab ja salvestab.

Kas infrapunaküte on ohutu?

Kaug -infrapuna küte on 100% ohutu!
Ohutust ja efektiivsust kinnitavad arvukad, aastate jooksul erinevate ülikoolidega koostöös, läbi viidud uuringud. Kuigi infrapuna küttepaneelid pakuvad samasugust soojust nagu päike, ei eralda paneelid kahjulikke UV -kiiri! Koduses kasutuses on Redwell küttepaneelid olnud juba aastast 2002 ja pälvinud väga mitmeid rahvusvahelisi tunnustusi nii ökonoomsuse, keskkonnasõbralikkuse kui tervislikkuse osas. Lisaks on mitmed Redwell küttepaneelid pärjatud korduvalt disaini auhindadega (Red Dot, German Design Award jne).
Kaug -infrapuna küte on 100% ohutu!
Sa tunned seda, aga ei näe!
Infrapunasoojus on ohutu elektromagnetkiirgus, mida keha kiirgab. Infrapunalained on ümbritsenud meid tuhandeid aastaid, pärinedes näiteks päikesest, tulest ja köetud ahjust. Erinevalt UV-, Gamma- ja röntgenkiirgusest, on infrapunalained täiesti ohutud. Näiteks, kui kütmata ruumis on palju inimesi koos, siis varsti on ruum üsna soe, sest iga inimese keha kiirgab soojust. IGAÜKS MEIST kiirgab infrapuna soojalaineid - ca 100W, olenevalt suurusest ja kaalust.
Sa tunned seda, aga ei näe!
Infrapuna soojalained jagunevad kolmeks!
Infrapunalained jagunevad: IR A – lähiinfrapuna, IR B - keskmine infrapuna ja IR C – kaug-infrapuna, mida Redwell küttekehad kiirgavad. Suurim erinevus IR A, B ja C vahel on lainepikkuses - mida pikemad lained, seda madalam on temperatuur. IR A kiirgus tungib naha sügavamatesse kihtidesse, seda kasutatakse infrapuna saunades ja kvartsküttekehades nt mähkimislaudade kohal. Infrapuna C-lained tungivad ainult kuni 0,5 mm naha alla ja on ohutud igas vanuses ja tervislikus olukorras inimesele.
Infrapuna soojalained jagunevad kolmeks!
Looduses on infrapunakiirgus üks olulisemaid soojusülekande vorme.
Maapinda soojendatakse arvestataval määral päikesekiirte infrapunaosaga, mis oleneb päikesekiirguse nurgast, mis omakorda sõltub maa telje liikumisest (talv/suvi). Öösel maapind jahtub, eritades soojust taas infrapunakiirguse kujul. Infrapunakiirguse sattumisel mõnele pinnale neelavad pinna aatomid kiirgusenergia olenevalt õhutemperatuurist. Seetõttu saavad talisportlased võtta päikesevanne ja nautida samal ajal meeldivat soojust.
Looduses on infrapunakiirgus üks olulisemaid soojusülekande vorme.
Kiirgusenergia
Lõkketule (infrapuna) kiirguse soojusülekanne on tuttav kõigile. Kuigi õhk võib olla väga külm, siis on tule poole jääv kehapool soe. See tähendab, et soojusallika ja kehapinna kui soojuse vastuvõtja vahel ei tohi olla takistusi. Soojusülekanne kiirguse teel erinevalt konvektsioonist ei vaja vaheainet. Kiirgusküte ehk täpsemalt infrapuna küte soojendab kiirgava soojuskiirgusega otse ruumis olevaid kehasid ja pindasid. Seejärel soojendatakse pindade kaudu ka ruumi õhku.
Kiirgusenergia
Infrapuna küte ja tervis
Erinevad infrapunakiired mõjutavad nahka erinevalt: IR A tungib naha sügavamatesse kihtidesse – seda kasutatakse ka infrapunasaunades ja kvartsküttekehades, nt mähkimislaudade kohal. Infrapunasaunas on see positiivne toime tänu millele lihased lõõgastuvad, ainevahetus kiireneb. Redwell küttepaneelide infrapuna C lained toimivad ainult kuni 0,5 mm naha all ja on täiesti ohutud igas vanuses ja tervislikus seisundis inimesele.

Infrapunalained on nähtamatud, kuid nende soojusefekt on tunda. Kui jahedas ruumis viibib palju inimesi, siis läheb ruum tasapisi soojemaks, sest igaüks annab oma osa infrapunasoojust ära.
Infrapuna küte ja tervis
Puhtam õhk, vähem allergiaid
Tavalistes küttesüsteemides kasutatakse konvektsioonkütmist, mis tähendab, et soojendatakse õhku. Soe õhk tõuseb ruumis üles ja  temperatuuride erinevus põranda ja lae vahel on mitu kraadi. Infrapuna kütte puhul on temperatuur ruumis ühtlane ja õhk puhtam kuna ei soojendata õhku vaid soojus salvestub pindades. Tänu õhuringluse puudumisele on õhus vähem tolmu ja allergeene. Puhtam õhk ja stabiilne õhuniiskus on parim keskkond kõigile, eriti lastele, allergikutele ja astmaatikutele.
Puhtam õhk, vähem allergiaid
Tervislikum sisekliima
Infrapuna küttel on tervisele mitmeid olulisi eeliseid võrreldes tavapäraste küttelahendustega. Loomulikult ei asenda see tervislikke eluviise, kuid infrapuna kütte kasutamine kodus ja töökohal mitte ainult ei vähenda kulusid, vaid loob tervislikuma sisekliima, säästab teie aega ja tagab ühtlase temperatuuri ruumis.
Tervislikum sisekliima

Lai tootevalik

Redwell küttepaneelide kõrge kvaliteet, kohaldatavus ja muljetavaldav tõhusus eristab neid tavapärastest küttelahendustest. 

Nutikas ja lai tootevalik pakub sulle palju võimalusi, et leiaksid iga ruumi jaoks sobiva toote. Kas otsid küttelahendust uuele ehitisele või vajad renoveeritavale majale lisakütet – Redwell küttepaneelide valikust leiad sobiva.


Ole kaval ja kasuta mitme funktsiooniga küttepaneele!
Näiteks esikus ja vannitoas peegliga küttepaneeli, köögis või lastetoas musta kriiditahvlit märkmete tegemiseks ja joonistamiseks ning elutoas pildiga küttepaneeli ruumi kaunistamiseks.

Küttepaneeli valikul arvesta vähemalt 50W/m2 kohta!
Näiteks 15 ruutmeetrise toa jaoks sobib 800W küttepaneel.

Küttepaneel võib olla ka väikese varuga, kui välimuse ja mõõtude poolest nii rohkem sobib. Termostaat reguleerib küttepaneeli tööd ja liigset energiakulu pole karta ka võimsama küttepaneeli kasutamisel.

Loe täpsemalt, kuidas küttepaneeli valida siit

Scroll to Top

Kasutame oma kodulehel küpsiseid. Mõned neist on hädavajalikud, teised aitavad meil oma kodulehte ja Sinu kasutamiskogemust paremaks teha. Saad küpsistega nõustuda või nendest keelduda vajutades nuppu „Nõustun“. Täpsema info saamiseks loe palun meie privaatsuspoliitikat.