Vastused sagedamini esitatavatele küsimustele

Korduma Kippuvad Küsimused

Sa tajud seda aga ei näe ega kuule seda – ohutu infrapunakiirgus

 

Infrapunalained on ümbritsenud meid tuhandeid aastaid, pärinedes näiteks päikesest, tulest ja köetud ahjust. Erinevalt UV-, Gamma- ja röntgenkiirgusest, on infrapunalained täiesti ohutud.

Infrapunasoojus on elektromagnetkiirgus, mida keha kiirgab. Näiteks, kui kütmata ruumis on palju inimesi koos, siis varsti on ruum üsna soe, sest iga inimese keha kiirgab soojust.

Infrapuna soojalained jagunevad kolmeks:

  • IR A – lähiinfrapuna;
  • IR B – keskmine infrapuna ja
  • IR C – kauginfrapuna kiirgus, mida kasutatakse Redwell küttekehades.

Suurim erinevus IR A, B ja C vahel on lainepikkuses. Mida pikemad lained, seda madalam temperatuur. IR A kiirgus tungib naha sügavamatesse kihtidesse, seda kasutatakse infrapuna saunades ja kvartsküttekehades nt mähkimislaudade kohal.

Infrapuna C-lained tungivad ainult kuni 0,5 mm naha alla ja on ohutud igas vanuses ja tervislikus olukorras inimesele.

Õhk on puhtam ja ei muutu kuivaks!

 

Kuna infrapuna küte ei kasuta õhku soojuse edastamiseks, siis on väiksem õhuliikumine ja sissehingatavas õhus ei ringle nii palju tolmu ja allergeene. Õhk on ruumis puhtam ja värskem ning temperatuur ühtlane.

Tervislik soojus …

Infrapunakiirgusel on tõestatud positiivne mõju meie immuunsüsteemile: naha vereringe paraneb, ainevahetus elavneb ja infrapunakiirgusel on ka detoksifitseeriv toime. Infrapuna küte on parim küttelahendus kõigile, eriti lastele, allergikutele, astma- ja liigesehaigetele, sest õhus on vähem tolmu, allergeene, baktereid ja hallitusseente eoseid ning õhuniiskus püsib stabiilsena.

Redwell infrapuna kütet kasutades on ruumis meeldiv ühtlane soojus ja ei ühtegi külmetavat jalga!

Energiasääst 30%

 

Kuna infrapuna küte kütab hoonet ja selles olevaid tahkeid pindasid ja selliselt salvestunud soojus püsib palju kauem kui õhus, siis saavutatakse märkimisväärne energiasääst.

Tänu sellele on ka tuba tuulutades energiakadu märgatavalt väiksem tavapärase küttega võrreldes. Soojaks köetud pinnad annavad meeldivat soojust ruumi tagasi.

Infrapuna küte kuivatab niisked seinad ja parandab u-arvu väärtust – väheneb soojakadu läbi välisseina. Need tegurid tagavad väiksema energiakulu võrreldes teiste kütteseadmetega. Loe tööpõhimõtte kohta täpsemalt!

Soodne paigaldus ja hooldusvaba kasutus.

 

Redwell kütte paigaldamiseks pole vaja teha suuri lammutus- ega ümberehitustöid. Pole vaja põrandaid lõhkuda, torusid vedada ega eraldi ruumi paakide, boilerite ja küttematerjali hoiustamiseks.

Küttepaneeli paigaldus on lihtne ja kiire. Kõik paigaldamiseks vajalik on tootega kaasas. Statsionaarse termostaadi paigaldus vajab veidi elektrialaseid teadmisi ja oskusi.

Redwelli valikus on ka alusel küttekehasid (Pipewave, Tower), mis eraldi kinnitamist ei vaja ja mille juhtimiseks saab kasutada juhtmevaba termostaati.

Peale selle ei kaasne ka hoolduskulusid.

Kui infrapunalainete soojusvoog jõuab kehani/pinnani, siis üks osa peegeldub ja teine osa salvestub – temperatuur on ruumis ühtlane!

 

Pinnad salvestavad soojust õhust kauem ja tagastavad selle eluruumi. Nii jäävad seinad kuivaks ja hallitusel pole võimalust levida.

Soojendades tahkeid pindasid ruumis on temperatuur ühtlane nii põrandal kui lae all. Konvektsioonkütet kasutades tõuseb soe õhk üles ja põrand on külm.

Infrapuna küttesüsteemid loovad hubast soojust – sarnaselt päikesekiirtega. Tulemuseks on meeldiv ja tervislik sisekliima. Loe täpsemalt!

Pikaaegne kogemus ja pidev tootearendus!

 

– Individuaalsed lahendused tänu kliendile suunatud nõustamisele

– Parimad efektiivsusnäitjad vastavalt standardile IEC 6075-3:2020

– Turu kõige mitmekesisem valik

– Tõhusad juhtimisvõimalused nutikate termostaatidega

– Hooldusvaba ja turvaline kasutus

– Puhas ja tolmuvaba küte

– Käsitsi toodetud Austrias

– Kvaliteetne töötlus, kaunis tulemus

– Hoolikalt valitud materjalid

– Keskkonnasõbralik

– Kaasaegne ja tervislik

– Garantii 10 aastat!

Teeme rõõmuga Sulle individuaalse pakkumise. Võta meiega ühendust.

Redwell infrapuna küttepaneel pakub teile püsivat soojust kaunil kujul!

Kõiki Redwell kütteelemente iseloomustab kõrgeim kvaliteet, mitmekülgsus ja muljetavaldav funktsionaalsus.

Intelligentne küttelahendus pakub laia valikut individuaalseks planeerimiseks ja muudab iga kütteelemendi eriliseks!

Soetades Redwell kütte saate aastateks:

  • toimiva küttelahenduse,
  • kauni välimusega keskkonnasõbraliku küttepaneeli,
  • tervisliku sisekliima,
  • ühtlase temperatuuri kogu ruumis,
  • energiasäästu.

Tutvu toodetega!

Küta targalt ja säästa energiat

Redwell aitab säästa energiakuludelt! Infrapuna küttelahendused, mis vastavad ökodisaini nõuetele ja säästavad energiat! Redwell infrapuna küttepaneelid vastavad kehtivale ökodisaini direktiivile ja nii võid kindel olla,

Read More »
Scroll to Top

Kasutame oma kodulehel küpsiseid. Mõned neist on hädavajalikud, teised aitavad meil oma kodulehte ja Sinu kasutamiskogemust paremaks teha. Saad küpsistega nõustuda või nendest keelduda vajutades nuppu „Nõustun“. Täpsema info saamiseks loe palun meie privaatsuspoliitikat.