Redwell küttepaneelid vastavad uutele standarditele!

Redwell küttepaneelid on tõelised infrapuna kütteseadmed!

Infrapuna küttepaneelide kvaliteedinäitajad.

Ehkki infrapuna küte on koduses kasutuses juba üle 20 aasta, siis puudus seni ühtne standard infrapuna küttepaneelide efektiivsuse määramiseks. Teada oli, et  infrapuna kütte kiirgusefektiivsus peab olema vähemalt 51% aga millised küttepaneelid sellele kriteeriumile vastasid, polnud võimalik üheselt määrata.

IEC 6075-3:2020 on Rahvusvahelise Elektrotehnikakomisjoni hiljuti välja antud standard, mis määrab, kuidas tehakse kindlaks otseste elektriliste kütteseadete kiirgusefektiivsus ja kui kõrge see peab olema, et kütteseadet saaks klassifitseerida tõeliseks infrapuna küttekehaks.

Infrapuna küttepaneeli ostes pöörake kindlasti sellele näitajale tähelepanu! Kiirgusefektiivsus näitab, kui suur osa kasutavast elektrienergiast infrapunakiirguse võimsusena tegelikult ruumi pindadele kandub ja on kõige olulisem kvaliteedinäitaja. Minimaalne lubatud väärtus on 40% . Infrapunakiirguse poolt ülekantav soojusväljund ületab kiirgusefektiivsuse poolest teisi soojusülekande tüüpe (konvektsioon ja konduktsioon ehk soojusvahetus).

REDWELLi tooted toimivad väga hästi!

 

we500

Seinale kinnitatud infrapuna küttepaneel hoiab ruumis ühtlast temperatuuri efektiivselt ja märkamatult.

we-line-rueckseite3-1024x1106

WE-Line küttepaneelide ehitus on väga läbimõeldud ja palju testitud ning tootmisel on kasutatud ainult kvaliteetseid materjale, et tagada parim kütte-efektiivsus!

Miks mõni küttepaneel on odavam ja teine kallim?

Infrapunakiirguse termodünaamilised põhimõtted ja olulised parameetrid.

Iga keha, mis on absoluutsest nullpunktist kõrgemal -273.15 °C kiirgab elektromagnetlaineid.

Meie keha neelab elektromagnetlainete teatud osi nagu näiteks soojust naha kaudu nn infrapunakiirgus. Kehade vahel toimub pidevalt kiirguse/soojuse vahetus. Soojem keha vabastab energiat kiirguse teel külmemale kehale = kiirgusvõimsus.

Kiirgusvõimsus (kui hästi on keha võimeline soojust kiirgama soojuskiirgusena) sõltub erinevatest faktoritest: kiirgava ja kiirgust vastu võtva keha pindalast, nii kiirgava kui kiirgust vastu võtva keha temperatuurist ja kiirgava ja kiirgust vastu võtva keha kiirgusvõimest.

Soojust eraldava pinna temperatuur mängib tähtsat rolli infrapuna kütte juures. Mida kõrgem on pinna temperatuur, seda kõrgem on kiirgusvõimsus ruutmeetri kohta. Kui pinna temperatuur on madalam, võib infrapuna küttepaneel kiirata sama kiirgusvõimsust aga soojust kiirgav pind peab olema selle võrra suurem.

Kiirgusenergiat ei tohi segi ajada infrapuna kütte energiatõhususega, mis näitab kui suur protsent tarbitud elektrienergiast eraldub küttekeha kaudu infrapunakiirguse kujul.

Iga infrapuna küttekeha kiirgab soojust nii konvektsiooni kui kiirguse teel. Kasuliku kiirguse osakaalu on mõistlik maksimeerida, et saavutada kõrge kiirgusefektiivsus. Seda saab saavutada peamiselt küttekeha disaini, kasutatud materjalide ja küttekeha asukoha kaudu (nt mitte suunaga klaasi poole). Redwell kasutab oma toodetes ainulaadset vermikuliit plaati, mis tagab parima küttetulemuse!

Seni ei olnud ühtset standardit küttepaneelidele ja seega ei olnud võimalik hinnata ka toodete tulemuslikkust ega kiirgusefektiivsust, mis peab olema vähemalt 51%.

 

REDWELLi tooted toimivad väga hästi!

Kõik Redwell küttepaneelid vastavad nõuetele!

Kõik Redwell infrapuna küttepaneelid on testitud vastavalt EL standardile IEC 60675-3:2020 ja tulemused on suurepärased!

 

Plaadikujulised infrapuna küttepaneelid eritavad kiirgust hajusalt 120° nurga all ja kiirguse intensiivsus sõltub kiirgava ja kiirgust vastu võtva keha vahemaast. Kiirguse intensiivsus väheneb kui vahemaa suureneb. Soojuskiirgus ulatub küttepaneelist ca 4 meetri kaugusele st suuremates ruumides soovitame kasutada mitut küttepaneeli või paigaldada küttepaneel võimalikult ruumi keskele.

IEC 6075-3:2020 on hiljuti välja antud üleeuroopaline standard, mis määrab kindlaks, kuidas otseste kütteseadmete kiirgusefektiivsust mõõdetakse ja kui kõrge see peab olema, et selline küttekeha oleks “päris” infrapuna küttekeha. Minimaalne saavutatav väärtus vastavalt standardile on 40% ja Redwell tooted ületavad selle eesmärgi suure varuga!

2022-redwell-vannituba (2)

Infrapuna küttepaneel vannitoas tagab ühtlase soojuse ja väldib hallituse tekkimist.

adobestock-441426291-bearbeitet-1-1

Klaaspildiga küttepaneel on pilkupüüdev ja efektiivne!

Redwell infrapuna küte teie kodule!

Mitmekülgsest valikust leiate sobiva küttelahenduse iga ruumi jaoks!

Redwelli küttepaneelid toodetakse Austrias kasutades 100% rohelist energiat.

Tooted on pilkupüüdvad ja praktilised, tagavad tervisliku sisekliima ning hoiavad ära hallituse tekkimise. Kvaliteetse infrapuna kütte kasutuskulud on madalad ja koos fotogalvaanilise süsteemiga eriti jätkusuutlikud – Redwell infrapuna küttel on palju eeliseid ja muutub kasutajate hulgas tänu sellele üha populaarsemaks.

Kui ka teie soovite muuta oma kodu ökoloogiliselt ja majanduslikult tõhusaks heaoluoaasiks, nõustame teid hea meelega isiklikult ja koostame kalkulatsiooni, mis põhineb täielikult teie soovidel ja vajadustel.

Võtke meiega julgelt ühendust, tulge tutvuma toodetega ja leiame koos parima lahenduse algavaks kütteperioodiks.

Loe täpsemalt erinevate küttelahenduste plusside ja miinuste kohta!

INFRAPUNA KÜTTE TEHNOLOOGIA

Scroll to Top

Kasutame oma kodulehel küpsiseid. Mõned neist on hädavajalikud, teised aitavad meil oma kodulehte ja Sinu kasutamiskogemust paremaks teha. Saad küpsistega nõustuda või nendest keelduda vajutades nuppu „Nõustun“. Täpsema info saamiseks loe palun meie privaatsuspoliitikat.