5 olulist nõuannet infrapuna kütte valimisel

Infrapuna küttepaneeli ostmine - mida peaksite silmas pidama?

Infrapuna küttekehad on muutunud fossiilsete küttesüsteemide keskkonnasõbralikuks alternatiiviks ja neid kasutatakse üha laialdasemalt. Eeliseid on palju – alates taastuvenergia kasutamisest, hooldusvabast pikaajalisest toimimisest kuni muljetavaldava mitmekülgsuseni.

Infrapuna kütteseadme soetamisel peaksite silmas pidama paari olulist tegurit. Kui järgite viit järgmist nõuannet, saate tõhusa ja vastupidava küttesüsteemi abil nautida hubast soojust muretult ja kaua.

p7a9078-bearbeitet-1-1024x1536
we-line-inkl-rueckseite1-1024x1536

#1 Toote kvaliteet

Ostke kvaliteetseid infrapuna küttekehasid!

Saadaval on palju erinevaid infrapunapaneele, kuid parima tulemuse saavutamiseks on infrapuna küttepaneeli kvaliteet eriti oluline. Kvaliteetsete infrapuna paneelide tootmine nõuab suurt täpsust ning tootmismeetodi, kus on ühendatud nii käsitöö kui tööstuslik tootmine.

Ka kasutatavad materjalid mängivad lõpptulemuses olulist rolli. Kogenud infrapuna küttekehade tootjad pakuvad tooteid, mis on ohutud, tõhusad ja vastupidavad – nii tasub infrapuna küttepaneeli ostmine tõesti ära ja tulemus vastab ootustele.

Erinevad märgised ja kvaliteedimärgid võivad anda teavet toote kvaliteedi kohta. CE-märgis on vaid miinimumnõue ELis müügiks. Lisaks tuleks enne infrapuna küttekeha ostmist tähelepanu pöörata selliste sõltumatute instituutide nagu TÜV, IBR või IGEF sertifikaatidele.

Redwelli küttekehadele on omistatud ka Universal Design kvaliteedimärk, mida tohivad kanda vaid need tooted, mida on tehnilise ohutuse, kasutusmugavuse ja vastupidavuse osas põhjalikult testitud.

#2 Pöörake tähelepanu kiirgusefektiivsusele

Ostke ainult tõelisi infrapuna küttekehi!

Mitte iga infrapunasoojust eraldav toode pole päris infrapuna kütteseade. Milliseid tooteid võib selliseks nimetada, on määratletud Rahvusvahelise Elektrotehnikakomisjoni standardis IEC 6075-3:2020. See reguleerib elektriliste otseküttesüsteemide, näiteks infrapuna kütteseadmete kiirgusefektiivsuse mõõtmist ja klassifitseerimist.

Kiirgusefektiivsus mõõdab paneeli efektiivsust ja näitab, kui suur osa tarnitud elektrienergiast tagastatakse soojuskiirgusena. Vaid alates 40% efektiivsusest on olemas päris infrapuna küttekehad vastavalt standardile IEC 60675-3:2020, mis tagavad tõhusa energiatarbimise.

Redwelli küttepaneelid (WE-Line, round küttepaneelid ja klaasküttepaneelid) on testitud ja ületavad piirmäära suure varuga!

2022-redwell-produktion-druck-325-low-ausschnitt
adobestock-261217373-bearbeitet2-1

#3 Planeerige ja mõõtke

Mõõtke õigesti ja ostke sobiv paneel!

Enne infrapuna küttepaneeli ostmist peaksite kindlaks tegema ka soojuspaneeli sobivad mõõtmed ja võimsuse. Kuigi ruumi suurus on oluline tegur, pole see sugugi ainus. Vajaliku soojusvõimsuse juures mängivad olulist rolli ka ruumi kõrgus ja soojustus.

Samuti on oluline arvestada, kas infrapunapaneelid ostetakse põhi- või lisakütteks. Ligikaudne juhis võib öelda, et hästi isoleeritud uues hoones saate kasutada ruumi ruumala kuupmeetri kohta umbes 10 W. Vanemas hoones võib see olla kuni 30 W. Kuid see on ainult ligikaudne suunis. Igal juhul tasub enne infrapuna küttepaneeli ostmist asjatundjaga põhjalik planeerimine läbi viia.

#4 Õige paigutus

Parimad paigalduskohad ruumis

Infrapunapaneelid pakuvad kujutlematuid disainivõimalusi, saate kujundada küttepaneeli sisekujundusega sobivaks igas ruumis. Kuid ka siin tuleks tagada mõistlik positsioneerimine, et ostetud infrapuna küttepaneel töötaks tõhusalt.

Sise- või välissein? Akna all või vastas? Seinale või lakke? Infrapuna kütte ideaalse asendi kõige olulisem põhimõte on: infrapunapaneelid peaksid alati ruumi vabalt kiirgama, et soojus jõuaks kõikide kehade ja pindadeni.

Kuna klaas ei neela kiirgust, läheb soojus akende kaudu kaduma. Seetõttu ei tohiks infrapunapaneele paigaldada akende ja uste vastu.

Lisaks tuleb jälgida optimaalset kaugust inimeste tavapärasest ruumis viibimise kohtadest, nagu magamis-, söögi- ja tööpiirkonnad. Mõnusaks soojatundeks peetakse sobivaks kahe- kuni neljameetrist vahemaad.

pipewave-wandmodell-s-bearbeitet
round-koeraga-1024x683

#5 Nõuetekohased juhtimissüsteemid

Töökindel termostaat optimeerib energiakasutust

Kaasaegne termostaat peab olema mitmekülgne, mitte ainult mugav. Sobivad juhtimissüsteemid hoiavad temperatuuri igas ruumis soovitud tasemeni ja aitavad seega vähendada infrapuna küttekehade energiatarbimist ja elektrikulusid. Miks ei ole termostaat küttepaneeli sisse ehitatud, saate lugeda SIIT

Kui soovite osta uusi infrapunapaneele, ei ole mõistlik ka juhtimissüsteemi pealt kokku hoida. Sageli kasutatakse vananenud või kehvemaid tooteid, mis ei too (või ei too enam) soovitud efektiivsust.

Kaasaegsed kvaliteetsed termostaadid võivad energiat säästa kuni 15%. Intelligentsed juhtimissüsteemid peaksid vastama ökodisaini juhistele ning lisaks päeva- ja nädalaprogrammidele peaks neil kindlasti olema automaatne kütte vähendamise funktsioon, kui aken on ununenud lahti ja temperatuur ruumis langeb kiiresti.

Infrapuna küttelahenduse planeerimine ja soetamine asjatundjatelt

Mainitud viis näpunäidet on heaks juhiseks infrapuna kütte valimiseks ja ostmiseks. Kui on veel vastuseta küsimusi, kui on vaja täiendavat nõu ja üksikasjalikku planeerimist, on Redwell Eesti asjatundjad alati teile rõõmuga abiks.
Üle 20 aasta kogemusi ja pidevat tootearendamist on teie käsutuses!

Küsi julgelt pakkumist!

peegelkuttepaneel-round1-1024x683-1
Scroll to Top

Kasutame oma kodulehel küpsiseid. Mõned neist on hädavajalikud, teised aitavad meil oma kodulehte ja Sinu kasutamiskogemust paremaks teha. Saad küpsistega nõustuda või nendest keelduda vajutades nuppu „Nõustun“. Täpsema info saamiseks loe palun meie privaatsuspoliitikat.