Ökopark on Redwell Manufaktur´i kodu.

Ökopargi moto „Looduslikult uuenduslik“!

Mis on ökopark?

Ettevõte Redwell sai alguse ühe mehe garaažis, kus tehti esimesed katsetused ja prototüübid. Ajaloo kohta pikemalt saab lugeda Ajalugu Üsna ruttu jäi aga garaaž kitsaks ja vaja oli suuremaid ruume. Samal ajal Redwelli tegevuse laiendamisega, hakati arendama Hartbergi ökoparki, mis on Redwell Manufakturi koduks tänini.
Hartbergi ökopargiga on loodud Euroopas ainulaadne äripargi kontseptsioon. Siin ühendatakse kaubanduse, looduse, innovatsiooni ja kogemuste valdkonnad ühte kohta, et moodustada tulevikku suunatud majandusmudel.

TELLISETEHASEST TÖÖSTUSPARGIKS
Paljud linna elanikud mäletavad veel Hartbergeri tellisetehast, mis kunagi asus tänase ökopargi asemel. Tellisetehase sulgemine 1992. aastal pani aluse tänaseni ainulaadsele projektile: Hartbergi ökopargile.

hartbergi-tellisetehas

Hartbergi tellisetehas

hartberg-okopark-2020-c-bernhard-bergmann

Ökopargis tegeletakse jätkusuutliku ettevõtluse, teadustöö ja koolitamisega.

Ökopargi loomine.

Stadtwerke Hartbergi projekt.

Hartberg asub Ida-Steiermargi südames. Majanduspiirkonnana on see suurepärane asukoht tänu ühendusele maanteega A2, mille kaudu jõuab kiiresti Grazi, Viini ja Ungari turgudele. Samas pakub piirkonna pealinnana Hartberg kõiki väikelinna mugavusi. Keskkonnasõbralikke ettevõtteid ja tegevusi ühendav äripark Ökopark Hartberg avati pidulikult avalikkusele 1998. aastal. Endise tellisetehase alale on koondunud ettevõtted, mis ühendavad kaubanduse, looduse, innovatsiooni ja kogemused ning moodustavad tulevikku suunatud majandusmudeli.
Ettevõtete võrgustumine ja koostöö teaduspartneritega lõi suurepärase sisekliima ning eeldused keskkonnasõbralike toodete ja teenuste (edasi)arendamise.

Isemajandav Ökopark

50 ettevõtet, 350 töökohta!

Kooskõlas keskkonnaga – kogu park on varustatud CO2-neutraalse energiaga vastavalt motole „Looduslikult uuenduslik“. Lisaks detsentraliseeritud tarne- ja jäätmekäitlus ja looduskeskkonda sobituv kinnisvara. Viimaseks, kuid mitte vähemtähtsaks, avati 2000. aastate alguses interaktiivne seiklusala koos atraktsioonide ja loodus-, keskkonna- ja tehnikateemaliste näitustega, mis on seni meelitanud igal aastal kümneid tuhandeid külastajaid, nii noori kui vanu. Jätkusuutlikkuse “oaasist“ Ökopark on nüüdseks saanud hästi ära kasutatud ärikoht, kus on umbes 15 hektarit tootmis-, kontori-, lao- ja müügipinda.
Umbes 350 töökohta. Kohalike hulgas on Ökopark hinnatud töökoht tänu heale asukohale ja juurdepääsetavusele. Lisaks pakuvad DAVINCI õppeasutused (sõim, lasteaed ja kool) lastele kvaliteetset hoidu ja õpet kohapeal. Eelkõige on end Ökopargis sisse seadnud väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted eesmärgiga kasvatada piirkondlikku lisandväärtust – mis on olnud muljetavaldavalt edukas: Hartbergis asuvas Ökopargis kindlustavad nüüdseks ligikaudu 50 ettevõtet ca 350 töökohaga. Eriti meeldiv, et ettevõtteid ja töökohti tuleb üha juurde!

Redwell Manufaktur GmbH asub kaardil nr 3 hoones

okopargi-seiklusekspositsioon

Eksperimentaarium pakub avastamisrõõmu kogu perele.

Ökopargis on tegevust kogu perele.

Avasta endas teadlane!

Ökopark Hartberg on mitmekülgsete võimalustega mängumaa kogu pere jaoks. Erinevad näitused ja töötoad kutsuvad uurima, avastama ja uusi asju õppima. Põnevad atraktsioonid, katsed ja väljapanekud aitavad paremini mõista loodus- ja füüsikaseadusi ning tehnoloogiat. Seiklus-ja teaduskeskus on üles ehitatud nii, et oleks põnev aga samas ka hariv.

Ainult kõige parem sobib!

Käsitöö, CO2 neutraalsus ja jätkusuutlikkus.

Redwell Manufaktur on üks esimesi ja pikemaealisi Ökopargi ettevõtteid, mis on üle 20 aasta edendanud keskkonnasõbralikku majandusmudelit arendades loodust säästvat infrapuna küttelahendust ja jagades infot selle mitmekülgsete võimaluste kohta.
Redwell ei tee hinnaalandust materjalide, tootmisprotsesside ega edasimüüjate osas – sobib ainult kõige parem ja kvaliteetsem.
Käsitsi toodetud küttepaneelid, pidev kvaliteedikontroll ja personaalne nõustamine koolitatud esindajate poolt tagab kliendi rahulolu ja parima küttetulemuse.

Jagame rõõmuga oma kogemusi ja teadmisi infrapuna küttelahenduste osas ning teeme pakkumise arvestades Sinu vajadusi ja kodu tingimusi.
Küsi pakkumist

panorama-produktion-hartberg-1024x301

Redwell Manufaktur tootmis- ja kontorihoone Hartbergis

Scroll to Top

Kasutame oma kodulehel küpsiseid. Mõned neist on hädavajalikud, teised aitavad meil oma kodulehte ja Sinu kasutamiskogemust paremaks teha. Saad küpsistega nõustuda või nendest keelduda vajutades nuppu „Nõustun“. Täpsema info saamiseks loe palun meie privaatsuspoliitikat.