Miks paigaldada infrapuna küttepaneel lakke?

Kõik, mida peate teadma küttepaneelide lakke paigaldamise kohta.

Märkamatu ja tõhus!

Võimalik, et te pole kunagi mõelnud oma kodu või kontori kütmisele lakke kinnitatud küttepaneelidega ja näete vaeva vaba seinapinna leidmisega küttepaneelide jaoks. Lakke sobivad küttepaneelid on väga nutikas lahendus paljudes ruumides– märkate neid harva, sest need on diskreetsed, kuid samas uskumatult tõhusad.

Laeküte on kütteliik, mille puhul kinnitatakse küttepaneelid lakke ja need  kiirgavad soojust tuppa. Eelisteks sellise küttelahenduse puhul on, et paneelid ei võta väärtuslikku põranda- või seinapinda, on märkamatud ja õige kasutamise korral väga tõhusad.

kitchen-2-1024x695

Köögi lakke paigaldatud infrapuna küttepaneel 400W

mg-2662-1024x682

Infrapuna küttepaneel ripplae mooduli jaoks on eriti nutikas ja mugav küttelahendus

Lakke paigaldatud küttepaneelide eelised!

✓ 100% energiasäästlik

✓ Diskreetne esteetilise disainiga

✓ Tagab ühtlase temperatuuri laest põrandani

✓ Küta ainult ruume, mida kasutad –       energiasääst

✓ Juhitakse individuaalsete termostaatide abil

✓ Tagab sama soojusmugavuse madalamaga õhutemperatuuriga – tervislik ja säästab energiat

✓ Lihtne paigaldada – lakke või ripplae moodulisse

✓ Hooldusvaba

✓ Müra-, tolmu- ja lõhnavaba

✓ Ei kuivata õhku

✓ Allergiavaba, õhk on puhtam ja ringleb vähem tolmu ja allergeene

Kuidas lakke paigaldatud küttepaneel töötab?

Infrapuna küttepaneelid kasutavad soojuse tootmiseks elektrit. Soojust saab küttekehalt üle kanda konvektsiooni või kiirguse teel. Konvektsioonküte on see, kui toodetud soojus kandub üle õhu liikumisel, mis omakorda soojendab selle läheduses olevaid esemeid ja inimesi (nt tavaradiaatorid või põrandaküte) – pidev õhuringlus, kus soe õhk tõuseb üles ja jahe õhk langeb alla.

Infrapuna ehk soojuskiirgusküte tähendab soojuse ülekandmist elektromagnetlainete abil, st soojus salvestub tahketes objektides, nagu inimesed, mööbel, seinad ja põrandad mitte õhus. Seejärel eraldub soojus nendest objektidest tagasi ruumi. Infrapuna küte on olnud kasutusel pikka aega, kuid viimasel ajal on see muutunud üha populaarsemaks, kuna tarbijad näevad, kui energiatõhus see tehnoloogia on. Üha rohkem kasutatakse infrapuna kütet nii kodu- kui  ärikeskkonnas, sest see aitab säästa 25-30% hoone energiakuludest ja tagab tervisliku sisekliima.

round1

Infrapuna küttepaneelid laes võtavad vähe ruumi ja on tõhusad.

kche-01-1024x683

Infrapuna küttepaneel sobib suurepäraselt kaasaegse köögi lakke

Mis on lakke paigaldatavad küttepaneelid?

Kuna infrapuna küte ei tööta konvektsiooni teel, siis see ei soojenda ruumis olevat õhku, vaid töötab sarnaselt päikesega, edastades teatud tüüpi elektromagnetlaineid, mis on inimsilmale nähtamatud, kuid mida me tunneme soojusena. Soojus salvestub ka küttepaneeliga samas toas olevates  objektides, nagu mööbel, seinad ja põrand ja vabastavad  selle aeglaselt. Samamoodi toodab päike soojust – kargel ja jahedal päeval tunned päikese käes seistes näol mõnusat soojust, isegi kui ümbritseva õhu temperatuur on jahe, päike edastab infrapunasoojust. Nii et kiirgusküte, nagu infrapuna laepaneelid, ei ole lihtsalt laes olevad radiaatorid, vaid erinevad selle poolest, et nad ei soojenda õhku ja on seetõttu palju energiatõhusamad elektrienergia muundamiseks soojusväljundiks. Iga paneeli saab juhtida eraldi, kasutades individuaalseid termostaate, nii et kasutate neid ainult kasutusel olevates ruumides ja valite iga ruumi jaoks sobiva temperatuuri, et ei tekiks raisatud energiatarbimist – need töötavad nagu lihtne valguslüliti ja kuna küttepaneelid soojenevad suhteliselt kiiresti, ei pea te ruume eelnevalt soojendama.

See süsteem ei vaja sundõhu kasutamist, seega ei tule küttepaneelist ega ventilatsiooniavadest õhuvoolu, puudub õhu ja tolmu ringlus ning õhukvaliteet on parem kui konvektsioonkütte puhul. Küttepaneelil pole ventilatsiooniavasid, ventilaatoreid ega filtreid ja seetõttu ei vaja küttepaneelid hooldust. Samuti ei tekita kiirgusküte kondenseerumist ning aitab vältida niiskuse ja hallituse teket. Seetõttu sobivad infrapuna küttepaneelid ideaalselt ka halvasti isoleeritud või osaliselt avatud ruumides, nagu verandad, talveaiad, töökojad, kontorid, spordirajatised jne.

Kas põrandaküte või infrapuna küte?

Põrandaküte töötab konvektsiooniga soojendades õhku, mis seejärel tõuseb lae alla. Infrapunapaneelid töötavad kiirgusega, mis soojendab olevas ruumis olevaid tahkeid esemeid, ilma et oleks vaja õhku üldse soojendada. Kui paigaldate küttepaneelid lakke, ei pea te tegema järeleandmisi kasutatava põrandakatte osas – mõned põrandakatted, nagu puit või vaip, ei sobi põrandaküttele, kuna need blokeerivad soojuse ja takistavad soojuse jaotumist. Lakke kinnitatud küttepaneelid on takistusteta ega võta teie kodus väärtuslikku ruumi ning neid saab paigaldada diskreetselt lakke, nii et te ei märkagi nende olemasolu. Lakke paigaldatav küte on laialt levinud võimalus kontori- ja kaubanduspindade kütmiseks, kus küttepaneele on lihtne paigaldada ripplaesüsteemi osana, mis on diskreetne ja ei võta väärtuslikku ruumi.

rollingwave-rondo-10x15-2014-1024x682

Infrapuna küttekeha Rondo on kaunis ja praktiline kõrgete ruumide efektiivseks kütmiseks

n1a9840-low-1024x1536

Redwelli valikus on ka 2IN1 tooteid, mis lisaks soojusele pakuvad ka valgust.

Kas infrapuna küttepaneelid on ohutud?

Uuemate ja rohelisemate küttetehnoloogiate arenedes otsib rohkem inimesi oma kodu kütmiseks tõhusamaid ja puhtamaid viise. Infrapuna küttepaneelid ei tööta nagu tavaline konvektsioonküte, mis soojendab õhku. Selle asemel kasutavad paneelid kaug-infrapuna-tehnoloogiat, mis on viimastel aastatel koduses kasutamises populaarseks saanud, sest aitavad säästa energiat ja tagavad ühtlase temperatuuri. Paneelid kiirgavad kaug-infrapunakiirgust, mis jõudes tahke objektini, neeldub ja objekt soojeneb. Kaug-infrapunakiirgus on pikim lainepikkus, see ei tekita nähtavat valgust ja temperatuur on palju madalam, mistõttu on nende läheduses ohutu olla. Küttepaneelide soojenemine võtab aega kuni kümme minutit, kuid pärast väljalülitamist püsivad need kuumana kaua.

Teine infrapuna tüüp, mida olete näinud, on lähi-infrapuna, mis on lühim infrapuna lainepikkus ja mida kasutatakse kõrge intensiivsusega küttesüsteemides, nagu tuntud infrapunakiirgurid, mis helendavad punaselt (nähtav valgus) ja mida kasutatakse tavaliselt välitingimustes terrassi ja välikohvikute kütteseadmetes või elektripliidis. Need lähevad väga kuumaks ja kui sa lähed liiga lähedale, võid kergesti põletada või kahjustada nahka. Sisselülitamisel soojenevad koheselt, väljalülitatuna lõpetavad kohe kütmise. Avatud ruumide kütmiseks on mõistlik kasutada ainult selle kasutusaja jooksul. Neid kasutatakse palju ka tänavakohvikutes, et pakkuda välimööbli kohale soojusallikat.

Arusaadavatel põhjustel kasutatakse lähiinfrapuna kodudes vähem ja ka ainult välitingimustes aga kaug-infrapuna sobib kasutamiseks võib olla ohutum.  ja igas vanuses. Kumbagi neist ei tohi segi ajada UV-valgusega, mis on valgusspektri teine ​​pool ja on kahjulik. Samamoodi nagu tavalised radiaatorid on puudutamisel kuumad, on ka paneelid sisselülitamisel kuumad, mistõttu on soovitatav need asetada lastele ja eakatele kättesaamatusse kohta. Infrapuna küttepaneeli katsumisel ei ole põletuse tekkimise ohtu aga paneelide paigaldamine lakke on igati turvaline valik. Igal juhul on alati soovitatav lasta laepaneelid paigaldada kvalifitseeritud elektrikul.

Kuhu paigaldada küttepaneelid?

Infrapunasoojus levib paneeli pinnalt 45-kraadise nurga all igas suunas, seega on nende paigutamine mõistlik võimalikult ruumi keskele, et paneelist maksimaalselt kasu saada. Kui asetate paneeli seinale või nurgale liiga lähedale, suunatakse piirkonda liiga palju soojust ja see läheb raisku. Küsige Redwell esindaja käest nõu konkreetse ruumi parimate paigalduskohtade osas. l

Paneelidel on sõltuvalt paneeli suurusest erinev võimsus. Üle 600 vatti puhul peaksid need olema põrandast vähemalt 1,5 m kõrgusel. Kui asetate need põrandale liiga lähedale või liiga kaugele, kui teil on kõrged laed, ei saa te infrapuna paneelidega parimaid tulemusi.  Redwelli valikust leiab väga eriilmelisi küttekehi ja ka stiilseid riputatavaid küttekehi, mis lisaks kütmisele on ka sisekujunduselement. Tööstus- või jaemüügihoonete jaoks on rippvalgustid, nagu Redwell 2IN1- Heat & Light, uuenduslik riputatav infrapuna küttekeha, millel on ka integreeritud valgusallikas.

Küte on teie kodu oluline osa, investeering küttelahendusse on ülioluline teie mugavuse ja heaolu jaoks. Kõikide valikute kaalumisse ja õige küttesüsteemi leidmisse tasub investeerida aega ja raha. Redwell kütte soetamine on mõistlik investeering, sest küttepaneelide paigaldus on lihtne, kasutamine ökonoomne ja mugav ning mingist hooldust need aastate jooksul ei vaja – võimalik säästa raha igas etapis! l

Rõõmuga jagame oma teadmisi ja kogemusi ning aitame leiad parimad lahendused ka teie jaoks! Võtke julgesti ühendust Redwell Eesti meeskonnaga, SAADA KIRI

redwell-manufaktur-siget-redwell-manufaktur-10-1024x576

Redwelli suurest valikust leiab sobiva küttelahenduse iga ruumi jaoks.

Scroll to Top

Kasutame oma kodulehel küpsiseid. Mõned neist on hädavajalikud, teised aitavad meil oma kodulehte ja Sinu kasutamiskogemust paremaks teha. Saad küpsistega nõustuda või nendest keelduda vajutades nuppu „Nõustun“. Täpsema info saamiseks loe palun meie privaatsuspoliitikat.