fbpx

Vii oma kodu kütmine uuele tasemele infrapuna küttega ja säästa energiat.  

Konvektsioon kütte tööpõhimõte.

Kas õhu soojendamine on mõistlik?

Tavalised konvektsioon küttekehad, mida oleme juba palju aastaid kasutanud, soojendavad õhku meie ümber ja tsirkuleerivad seda temperatuuri muutudes – soe õhk tõuseb üles, külm langeb alla jne.

Infrapuna küte soojendab pigem objekte kui õhku, küttepaneelist  tulev infrapunasoojus jõuab pindadeni, väike osa peegeldub ja ülejäänu salvestub tahketes kehades (sein, lagi, põrand, mööbel jms).
Loe edasi

Infrapuna küttepaneel on kaunis ja efektiivne.

Lihtne näide energiatarbe arvutamisest.

Infrapuna kütte, elektrilise radiaatori ja gaasikütte võrdlus.

Meetod, kuidas arvutada, kui palju ja mis võimsusega infrapuna küttepaneele konkreetse ruumi jaoks vajate, on palju lihtsam, kui ette kujutate. Korrutades ruumi pikkuse selle laiusega ja seejärel kõrgusega, saate ruumi m3-des. Seejärel määrab isolatsiooni ehk soojustuse tase, kui palju vatte kuupmeetri kohta vajate.

Allolev tabel illustreerib seda hoone vanuse põhjal.

Soojustuse tase Watti/m3 kohta
Vilets soojustus (hoone ehitusaasta enne 1940) 30W / m3
Keskmine soojustus (hoone ehitusaasta 1940 – 1980) 25W / m3
Hea soojustus (hoone ehitusaasta peale 1980, või hoone on värskelt renoveeritud) 20W / m3

Peate korrutama ruumi mahu soovitatud vattidega m3 kohta ja see annab teile ruumi koguvõimsuse vajaduse. Selle protsessi üksikasjalikumat selgitust leiate meie IR-küttepaneelide ostmise juhendist.

 

Kuidas kütta oma kodu nii, et arved oleksid mõistlikud, toas oleks soe ja tervislik sisekliima?

Hästi soojustatud korter - 5 tuba.

Lihtsa arvutusega leiame vajalikud võimsused.

Nagu eelpool mainitud, on korteris 5 tuba – 2 magamistuba, elutuba, köök ja vannituba. Korter asub uues hoones ja  see on väga hästi isoleeritud.

Magamistoa pikkus on 4,4 m, laius 3 m ja kõrgus 2,5 m. See annab meile mahuks 33 m3. Kuna kogu korter hoiab hästi sooja, siis vajame ainult 20W/m3. Korrutades 33 m3 20 W-ga, saame koguvõimsuse vajaduseks 660 W.
Loe edasi

Infrapuna küttega on kogu korteri kütmine lihtne ja ökonoomne.

Infrapuna küttepaneelide valimine

Terve korteri küttevõimsus on infrapuna küttega 3000W.

Terve korteri kohta arvutatud küttevõimsus tuleb jagada erinevate tubade vahel vastavalt ruumalale.

Alustame magamistoast. Vajalik võimsus on 660 W, seega oleme selle ruumi jaoks paigaldanud ühe 1006 x 606 x 18 mm 600 W infrapunapaneeli.

Teine magamistuba vajab veidi vähem võimsust, 437,5 W. Paigaldasime siia 756 x 756 x 18 mm 500 W IR-paneeli, kuna küttepaneeli juhib eraldiseisev termostaat ja liigset energiakulu pole karta.
Loe edasi

Infrapuna küttekeha Diskus kütab efektiivselt kõrgeid ruume, temperatuur põrandal ja lae all on sama!

Samaväärsed elektriradiaatorid ja gaasitoitel keskküte.

Milline on tulemus teiste küttesüsteemidega?

Järgmisena vaatleme, kui palju võimsust kasutaksid elektriline konvektsioon radiaator ja tavaline gaasitoitel töötav keskküttesüsteem igas toas.  Uuringud on näidanud, et 650W infrapuna küttele vastab elektri- ja gaasikütte puhul 1000 – 1100 W.

Suures magamistoas oleks vaja  elektri- ja gaasikütte puhul võimsust min 1000 W.

Teises ​​magamistoas on sarnane olukord, 500W infrapuna küttepaneeli asemel peaks kasutama 1000 W elektri- või gaasikütet.

Arvestades elutoa suurt suurust, siis on elutoa kütmiseks vaja elektrilise konvektsioon kütte puhul 2000 W, gaasiga töötav radiaator kasutaks veelgi rohkem ca 2300 W.

Kööki oleks vaja elektriradiaatorit, mis tarbib 800W ja gaasiga töötavat radiaatorit, mis tarbib 900W. Vannitoas on sarnane seis, vaja oleks elektriradiaatorit, mis kasutab 500W.

Infrapuna küttel on palju eeliseid teiste küttelahenduste ees - lihtne paigaldus ja sümpaatne välimus on ainult kaks neist.

Iga küttesüsteemi maksumus.

Milline küttesüsteem valida?

Käesoleva artikli kirjutamise ajal oli Eesti keskmine kWh elektri hind umbes 16 senti ja gaasi hind 11,6 senti/kWh. Meie ühikud on aga W-s. Et jõuda W-st kWh-ni, peame korrutama võimsuse tundide arvuga, mille jooksul seadmed töötavad, ja jagama selle arvu 1000-ga. Seejärel korrutame selle arvu 0,16 või 0,11-ga ( vastavalt elektri ja gaasi kWh hind eurodes) hinna arvutamiseks. Näiteks kui me kasutame ühte meie 600 W IR paneelkütteseadet antud kuus 150 tundi, on igakuine kulu järgmine: (600 x 150) / 1000 = 90 kWh. Kui rakendate seda valemit iga eraldi ruumi kõikidele kütteseadmetele, saame järgmised koguvõimsused ja kulud.

IR küte võimsus Elektri-küte võimsus Gaasi- küte võimsus
Suur magamistuba 600 1000 1100
Teine magamistuba 500 1000 1100
Elutuba 1300 2000 2300
Köök 350 800 900
Vannituba 250 500 600
Koguvõimsus: 3000W 5300W 6000W
Hind 1 kuus (5 tundi päevas keskmiselt) 72 € 127.20 € 104,40 €

Peegliga infrapuna küttepaneel vannitoas tagab mõnusa sisekliima, väldib hallituse tekkimist ja kuivatab märja pesu kiiresti.

Elektriradiaator on kõige kallim küttelahendus.

Asi ei ole ainult rahas!

Esmapilgul on lihtne aru saada, et elektrilised konvektsioonradiaatorid on vaieldamatult kõige kallim lahendus. Sellest lähtuvalt peaksime selle valiku üldse alla jätma. Gaasiküttel töötav keskküte vajab soojenemisaega, tavaliselt peate andma boilerile 30–60 minutit aega, enne kui ruum hakkab soojenemas.

Veelgi olulisem on aga see, et numbrid ei kajasta infrapuna küttepaneelide üht peamist eelist – te saate iga ruumi eraldi kütta arvestades ruumala ja toa funktsiooni. Isegi kui veedate terve õhtu elutoas, siis kütaks keskküttesüsteem ikkagi teie kööki, vannituba, magamistuba ja kõiki teisi ruume. IR-küttega on aga iga ruum üksteisest sõltumatu. Ülevaatlikum oleks vaadata IR-kütte iga ruumi tunnis töötamise kulusid ja kogu keskküttesüsteemi 1 tunni töötamise kulusid.

Klaasist infrapuna küttepaneel kütab ruumi soojaks ökonoomselt ja hääletult.

Infrapuna küttega saavutatav kokkuhoid.

Küttelahendus, mis säästab aega ja raha!

Ainuüksi arvude poolest on infrapuna küttega saavutatav energiasääst elektriliste konvektsioon kütteseadmetega võrreldes korralik. Peamine hinnaerinevuste põhjus on pigem mahu kui pinna soojendamiseks kuluv energiahulk. Gaasil töötavaid konvektsioon kütteseadmeid on odavam kasutada kui elektriradiaatoreid, kuid pikas perspektiivis vajavad need hooldust ja on suhteliselt ebaefektiivsed, kuna gaasiboiler kütab kogu maja soojaks olenemata sellest, kas elate tubades või mitte.

Infrapuna küttest saadav sääst suureneb veelgi suuremate kodude puhul. Lisaks energiasäästule on infrapuna küte ka keskkonnasõbralikum, pakub palju tervislikumat soojust, ei vaja hooldust ja on ka välimuselt sümpaatne. Suurest tootevalikust leiate sobiva iga ruumi ja maitse jaoks.

Küsige julgelt pakkumist oma kodu, kontori või suvemaja jaoks siin!

Infrapuna küttepaneel seinal jagab ühtlast soojust kogu ruumis ja näeb kaunis välja. Must kriiditahvel on ka praktiline abivahend, mille peale saab kriidiga kirjutada.

Lepi kohtumine kokku.

 

No post was found with your current grid settings. You should verify if you have posts inside the current selected post type(s) and if the meta key filter is not too much restrictive.

Redwell Eesti
Suur-Jõe 60, Pärnu,
80047 Pärnumaa

Lahtiolekuaeg
E-R 9:00-17:00
L: 10:00-14:00

P: Kokkuleppel
Paku ise välja aeg kohtumiseks - kylli@redwell.ee

E-post:
kylli@redwell.ee

Kirjuta

Telefon:
+372 5326 8795

Helista