Infrapuna kütte kasutamine kogu maja kütmiseks on optimaalne lahendus.

Kas ainult infrapuna küte on piisav kogu maja kütmiseks?

Kas see on võimalik?

Korterites ja majades leidub üha enam infrapuna paneele, millega üksikuid ruume köetakse. Vaevalt saab ühtki teist küttelahendust nii lihtsalt paigaldada kui infrapuna kütet.

Lisaks avaldab see küttesüsteem muljet oma tuntavalt teistsuguse ja meeldiva soojuse ning tõhususega. Päris paljud, kes on infrapuna küttepaneelidega juba esimese positiivse kogemuse saanud, kavatsevad nendega edaspidi tervet maja  kütta. Kuid kas see on üldse võimalik ja mõistlik?

adobestock-331213478-bearbeitet-1024x682

Kõrgete ruumide jaoks on Rondo küttekeha - kaunis valge pall võimsusega 1050W

adobestock-415543287-bearbeitet-we900-1024x682

Pildiga küttepaneel on efektiivne ja kaunis

Infrapuna küte põhiküttena!

Igatahes!

Tegelikult saab ainult infrapuna küttega kogu hoone ära kütta.

Kui soovite infrapuna kütet kasutada terve maja kütmiseks, siis on oluline valida õige võimsusega küttepaneelid ja kõik toimib suurepäraselt.

Loe, mida kirjutas Kodugeenius oma lehel Redwell kütte kohta SIIT

Esiteks määrake kindlaks maja eeldatav küttevajadus. Eesti põhjamaises kliimas arvestage 50W/m2 kohta. Selle võtmenumbri abil saab määrata, mitu infrapuna küttekeha ja  millise võimsusega on vaja. Kuna  infrapuna küte on ruumi põhine st ei küta õhku vaid ruumi pindasid, siis on hea tulemuse saamiseks oluline valida iga ruumi jaoks piisava võimsusega küttepaneel.

Tänu Redwelli mitmekülgsele tootevalikule leiate kerge vaevaga sobiva iga ruumi jaoks. Mõnusat lisandväärtust pakuvad toale nii peegliga küttepaneel või ka seinal teie valitud pildiga infrapuna küttepaneel.

Lihtne ja paljude võimalustega paigaldus teeb küttepaneelide paigaldamise mugavaks. Kaunid küttepaneelid rikastavad sisekujundust ja rõõmustavad silma.

Infrapuna küte on praktiline küttelahendus.

Esimene valik nii uutes kui vanemates majades!

Infrapuna küttekehad on üha enam uutes hoonetes esimene valik. Kuid sobib suurepäraselt ka olemasolevate hoonete jaoks, kus vananenud küttesüsteemiga ei saavutata piisavalt head efekti. Vanemates majades ei ole sageli mõistlik ega võimalik teha suuri lõhkumis- ja ümberehitustöid, et keerulisi küttesüsteeme paigaldada.

Mida siis teha, kui vanades korterites ja majades pole olemasolevate küttesüsteemidega võimalik soovitud  soojust saavutada, sest senised küttekehad ei vasta enam tänapäevastele nõuetele? Lisaks vajavad vananenud süsteemid  ka pidevat hooldust, mis on kulukas ja tülikas.

Infrapuna küte pakub tänu lihtsale paigaldusele kiiret ja toimivat lahendust ruumide kütmiseks soovitud temperatuurini.

Lisaks on sellel kütteviisil palju muid eeliseid: loe täpsemalt 

round-koeraga-1024x683

Infrapuna küttepaneeli võib paigaldada nii seinale kui lakke - sinu valik!

exclusive-line-sesto-weiss-1024x804

Infrapuna küttega on temperatuur ühtlane ja sisekliima tervislik - parim keskkond kogu perele

Infrapuna kütet eelistada on lihtne, sest....

infrapuna küttel on nii palju eeliseid!

Infrapuna küte on kiire soojendades täpselt siis, kui soojust on vaja. Kuna pikki eelsoojendusaegu pole vaja, saab infrapuna kütet kasutada väga kuluefektiivselt.

Infrapuna küte on ideaalne lahendus ka suvituskorteritele ja suvemajadele, kus elatakse vaid paar nädalat aastas.

Madalad paigalduskulud, kuna pole vaja torusid, boilereid ega sarnaseid süsteeme. Samuti pole vaja eraldi ruumi küttematerjali hoiustamiseks.

Alustamine on sama lihtne kui külmiku sisselülitamine. Täiuslik kombinatsioon fotogalvaaniliste süsteemide jaoks: kui toodate ise katusel elektrienergiat PV-süsteemiga, saate seda madala hinnaga ja CO2-neutraalsel viisil kasutada otse infrapuna küttesüsteemis.

Termostaadiga saab infrapuna kütet eraldi reguleerida, nii et sobiva temperatuuri saab valida iga ruumi jaoks. Nii saab harva kasutatavaid kõrvalruume hoida vaid madalal temperatuuril, elutuba ja kööki aga rohkem kütta.

Infrapunasoojusega kütmine on populaarne ka allergikute seas. Seda seetõttu, et ruumis püsib ühtlane niiskus ja õhus ringleb vähem tolmu ja allergeene.

Infrapuna küte lisaküttena?

Miks mitte, sobib hästi.

Infrapuna kütte paigaldamine lisaks olemasolevatele kütteseadmetele on lihtne kuna infrapuna küttesüsteem ühildub ilma vaevata teiste süsteemidega.

 

Põhimõtteliselt tuleb paigutada vaid küttepaneelid, et koheselt vajalik temperatuur saavutada, siis saab infrapuna kütet paigaldada igal ajal lisaks olemasolevatele õli-, pelleti- või muudele küttesüsteemidele. Nii saab kõigisse ruumidesse ühe nupuvajutusega luua hubase soojuse, näiteks üleminekuperioodil, mil teine kütuseküttesüsteem veel või enam täies mahus ei tööta.

Kas oled huvitatud oma kodus infrapuna kütte kasutamisest?

Ei ole midagi lihtsamat. Võta meiega kohe ühendust!

Jagame rõõmuga oma kogemusi ja teadmisi ja aitame valida parima küttelahenduse ka teie kodu jaoks.

Pärnusse sattudes oled oodatud ka Redwell Eesti salongi toodetega tutvuma. Asume Suur-Jõe 60 Pärnus.

 

pildiga infrapuna küttepaneel seinal

Pildiga küttepaneeli paigaldus on lihtne ja tulemus suurepärane

Scroll to Top

Kasutame oma kodulehel küpsiseid. Mõned neist on hädavajalikud, teised aitavad meil oma kodulehte ja Sinu kasutamiskogemust paremaks teha. Saad küpsistega nõustuda või nendest keelduda vajutades nuppu „Nõustun“. Täpsema info saamiseks loe palun meie privaatsuspoliitikat.