Infrapuna küte: lühidalt elektrikuludest ja elektritarbimisest

Madal energiatarve ja kõrge efektiivsus infrapuna küttega

Kui päevad muutuvad lühemaks ja ööd jahedamaks, suureneb soov pärast tööd mõnusalt soojas kodus lõõgastuda. Kuid selleks, et teie enda neljast seinast saaks tegelikult ideaalne heaoluoaas, on vaja õiget kütet. Ja parimal juhul on see ka keskkonnasõbralik alternatiiv õli- ja gaasiküttele. Infrapuna küttega ei saa te ainult kiiret toimet, kõrget energiatõhusust ja muljetavaldavalt lihtsat paigaldamist. Infrapuna kütte eelised on palju ulatuslikumad ja pakuvad tohutut kulude kokkuhoiu võimalust.

exclusive-line-chiemsee-schwarz-matt-1024x682
p7a9090-bearbeitet-1024x1536

Kuidas on lood infrapuna kütte energiatarbimisega?

Küta tõhusalt ja stiilselt!

Infrapuna küte erineb traditsioonilistest kütteliikidest eelkõige ühe asja – tööpõhimõtte poolest. Infrapuna küttepaneelid ei soojenda õhku, vaid kõiki ruumis olevaid tahkeid kehasid. Nii ka inimesed ja objektid. Infrapuna soojuspaneelide puhul on energiatarve üldiselt oluliselt väiksem, mis aitab vähendada ka elektrikulusid. Lisaks pakub mitmekülgne valik ka suurt disainiruumi. Lisaks tüüpilistele valgetele küttepaneelidele on saadaval pildi ja peegliga infrapuna küttepaneelid, ripplae ja kõrgete ruumide jaoks loodud küttelahendused ja palju muud. See uus ja jätkusuutlik küttetüüp ületab traditsioonilisi küttesüsteeme mitmel viisil.

Kuidas on lood elektrikuludega?

Investeerige üks kord – kasu aastakümneteks!

Ühendage see lihtsalt pistikupessa ja infrapuna küttepaneel on kasutamiseks valmis. Kuid just see teeb paljudele muret. Elektriga kütmisel (näiteks infrapuna küte) kardavad paljud ülikõrgeid elektrikulusid. See ei pea aga nii olema!

Põhimõtteliselt, kui investeerite infrapuna küttesse, on sellest pikas perspektiivis kasu.
Erinevalt tavapärastest kütteliikidest on infrapuna kütteseadmete soetamis-, paigaldus- ja hoolduskulud oluliselt väiksemad. Elektrikulud seevastu sõltuvad erinevatest teguritest. Olenevalt individuaalsest vajadusest, hetke elektrihindadest ja paigaldatud küttepaneelide arvust võib elektritarbimine ja -kulud olla väga erinevad.

Eriti suurt rolli mängivad ka hoone soojusisolatsioon ja konstruktsioon. Vastvalminud majad on enamasti hästi soojustatud, mistõttu saab infrapuna küttega elektrikulusid madalal hoida. Ühelt poolt seetõttu, et soojust on vaja vähem ja teisalt seetõttu, et seda hoitakse toas kauem. Vanades hoonetes seevastu on küttevajadus tunduvalt suurem ja elektrikulud seetõttu suuremad. Seetõttu on soovitatav enne infrapuna küttepaneeli ostmist konsulteerida nõustajaga, kes annab teavet sobivate mõõtmete, soojuskoormuse arvutamise, infrapuna kütte juhtimise ja energiatarbimise kohta.

elutuba-3d-rundgang-1024x682
2022-redwell-vannituba

Hoidke elektrikulud madalad infrapuna küttega

Nõuanded tarbetu energiatarbimise vähendamiseks

Üldiselt on ka mitmeid nippe, mille abil saad infrapuna küttega elektrikulusid veelgi vähendada.

  • Termostaat igas ruumis: Termostaadi kasutamisega on võimalik  reguleerida igas ruumis soovitud soojavajadust ja kasutusaega, vältides sellega tarbetuid kulutusi.
  • Infrapuna- ja fotogalvaanika: kombinatsioonis fotogalvaanilise süsteemiga osutub infrapunaküte kõige tõhusamaks küttetüübiks. Vajalik elekter toodetakse ise, seega ei kaasne täiendavaid suuri elektrikulusid.
  • Infrapuna küttepaneel vastavalt EL standardile: mitte kõik turul olevad infrapunasoojendid ei saavuta “päris” infrapuna küttekeha soovitud kiirgusefekti. Tagamaks, et infrapuna küttepaneel saavutaks vajaliku kiirgusefektiivsuse, anti hiljuti välja EL standard “IEC 60675-3:2020”. Seetõttu soovitame ostmisel alati veenduda, kas tooted vastavad sellele standardile ja kas soetate kvaliteetset toodet.

Digigeenius kirjutab meist, loe SIIT

Kui kaalute infrapuna kütte paigaldamist oma koju sisse, nõustame teid hea meelega isiklikult – Redwell Eesti esindaja juures, telefoni või e-posti teel. Meil on teie päringu üle hea meel!

Küsi kohe pakkumist!

Scroll to Top

Kasutame oma kodulehel küpsiseid. Mõned neist on hädavajalikud, teised aitavad meil oma kodulehte ja Sinu kasutamiskogemust paremaks teha. Saad küpsistega nõustuda või nendest keelduda vajutades nuppu „Nõustun“. Täpsema info saamiseks loe palun meie privaatsuspoliitikat.