Keskkonnasõbralik asendus gaasi- ja õliküttele.

Mis on mõistlik asendus õli- ja gaasiküttele?

...mida saab inimene ise teha, et muuta oma kodu keskkonnasõbralikumaks?

Kliimamuutuste ja üha napimate ressursside ajal palutakse meil üksikisikutena ka midagi keskkonna heaks teha. Isegi mõned väikesed muudatused igapäevaelus võivad meie jäetavat jalajälge ja tuleviku kujunemist oluliselt mõjutada.  Üks oluline asi, mis meid kõiki mõjutab, on küte. Loe, mida kirjutas INTERJÖÖR Redwell küttest SIIT

[read more] Põhjamaises kliimas on toimiv ent samas energiasäästlik küttelahendus väga oluline. Näiteks Austrias köetakse umbes 610 000 majapidamist vananenud ja enamasti kahjuliku õli- või gaasiküttesüsteemiga. Eestis on see number väiksem aga siiski tekib küsimus, kas pole mõistlikku alternatiivi?
Loomulikult on! Infrapuna küte on sõna otseses mõttes loomulik alternatiiv õli- ja gaasiküttele. Selle asemel, et loota fossiilkütustele nagu nafta ja maagaas, keskendutakse siin väiksemale energiatarbimisele ja pikaajalisele soojusele. Enne mõistliku alternatiivi juurde jõudmist aga paar olulist põhjust, miks peaks õlikütet vältima.

adobestock-414889243-1024x1265

Küttepaneel must kriiditahvel köögi seinal on kaunis ja praktiline - kirjuta tervitusi ja poenimekirja!

2in1-1-1024x576

Redwell küttepaneelid on parimad ka kõrgete ruumide kütmiseks, sest temperatuur on ühtlane kogu ruumis.

Loobu õli- ja gaasiküttest jätkusuutliku tuleviku nimel.

Miks on vaja uusi küttelahendusi?

Kliimakriisi teemat on käsitlenud arvukad kliimatippkohtumised ja arutelud. Ühine eesmärk: globaalse soojenemise aeglustamine või vähendamine. Selle eesmärgi saavutamiseks ei ole Austrias lubatud uutesse hoonetesse õliküttekehasid paigaldada alates 2020. aastast. Alates 2025. aastast tuleks välja vahetada ka kõik olemasolevad õliküttesüsteemid. Aastal 2035 peaksid kõik majapidamised liikuma õliküttelt mõistliku alternatiivi poole. Arutletakse isegi lisakulude üle, mis õliküttesüsteemi kasutamisel mängu peaksid tulema. See samm on äärmiselt oluline, sest peaaegu ükski teine ​​energiaallikas ei tooda nii palju CO 2 kilovatt-tunni kohta kui õliküte. Alternatiivide, nagu infrapuna küttepaneelid, näitajad on oluliselt madalamad.

Millised on kulud erinevate küttelahenduste korral?

Uuringud tõestavad, et infrapuna kütte kasutamine on soodsam.

Teine põhjus, miks õli- ja gaasiküttele võimalikult kiiresti alternatiivi leida, on kulukus.

Mitmed uuringud näitavad, et õli- või gaasikütte aastased kulud on kõige kõrgemad. Siin on ka edaspidi oodata tugevaid kõikumisi, sest ressursse jääb järjest vähemaks.  Infrapuna kütte aastased kulud moodustavad vaid murdosa võrreldes gaasi- ja õlikütte kuludega.

Redwell infrapuna kütte eelistamiseks on ka muid põhjuseid.

Tavakütet nimetatakse nn õhu kütmiseks ehk soojus-konvektsiooniks. See tähendab, et soojaks köetakse ruumis olev õhk. See mitte ainult ei võta kaua aega, vaid toob kaasa ka kohese toatemperatuuri languse näiteks akende avamisel.

Infrapuna küte seevastu tugineb kiirgussoojusele. Ruumiõhu soojendamise asemel soojendab see kõiki ruumis olevaid esemeid ja seinu. Soojuse salvestanud objektid annavad soojust ruumi tagasi. See infrapuna kütte tööpõhimõte tagab ühtlase ja eelkõige kauakestva soojuse.

Loe täpsemalt infrapuna kütte tööpõhimõtte kohta SIIT

Infrapuna küte on mõistlik alternatiiv õli- ja gaasiküttele.

credwell-9753

Uuringud näitavad, et Redwell infrapuna küte on soodsaim küttelahendus!

unnamed-4-1024x929

Peegliga infrapuna küttepaneel on praktiline ja kaunis.

Infrapuna küte vs õli- ja gaasiküte.

Põhjused, miks infrapuna küte on nutikas alternatiiv õli- ja gaasiküttele

Lisaks juba mainitud põhjustele on infrapuna kütte puhul ka soetus- ning paigalduskulud oluliselt väiksemad kui muude alternatiivide nagu pelletküte või soojuspump puhul. Seetõttu sobib infrapuna küte suurepäraselt terve eramaja või korteri küttelahenduseks.

Infrapuna kütet kasutades saate tüütute ja kohmakate torude ning radiaatorite asemel kasutada stiilseid ja kauneid küttekehi. Infrapuna küttepaneele on saadaval lugematutes variatsioonides, mida kõiki saab oskuslikult integreerida ruumi dekoratiivse elemendina ja tõelise pilgupüüdjana. Lisaks on neil ka täiendavaid funktsioone. Näiteks ümmargust peegliga infrapuna küttepaneeli ei osata esmapilgul küttekehaks pidada.

Tutvu toodetega SIIN.

Jätkusuutlik küttelahendus Austriast.

Redwell kasutab tootmisel taastuvenergiat.

Meiegi Redwellis tahame olla eeskujuks ja seetõttu kasutame infrapuna küttepaneelide tootmiseks ainult 100% taastuvaid energiaallikaid.
Kui otsite jätkusuutlikku küttelahendust, mis ühtlasi oleks ka silmale ilus vaadata, on Redwelli infrapuna küttepaneelid täpselt õige lahendus – nii teie kui ka keskkonna jaoks.

Olete oodatud tutvuma Redwell küttepaneelidega Redwell Eesti salongi Suur-Jõe 60, Pärnus.

Kirjutage oma soovist Soovin pakkumist ja leiame teile sobiva lahenduse. Kuna tegemist on ruumipõhise küttega, siis palun kirjutage päringus eraldi iga toa ruutmeetrid.

hartberg-okopark-2020-c-bernhard-bergmann

Redwell küttepaneelid on toodetud Ökopargis hoolikalt valitud materjalidest kasutades rohelist energiat.

Scroll to Top

Kasutame oma kodulehel küpsiseid. Mõned neist on hädavajalikud, teised aitavad meil oma kodulehte ja Sinu kasutamiskogemust paremaks teha. Saad küpsistega nõustuda või nendest keelduda vajutades nuppu „Nõustun“. Täpsema info saamiseks loe palun meie privaatsuspoliitikat.