Sõltumatu küte tänu fotogalvaanika seadmele ja infrapuna küttele

Infrapuna küte on hea alternatiiv õhksoojuspumbale

90% isemajandav tänu fotogalvaanilisele süsteemile ja Redwell infrapuna küttekehadele

SOL Aid GmbH tegevjuht, Stefan Findeiß, kasutas oma ettevõttele rajatud hoones Panasonic fotogalvaanilist süsteemi koos salvestussüsteemiga ja Redwell infrapuna kütet. Tänu sellele on 90% tema ettevõttes tarbitavast küttest ja elektrist iseseisev ja muretu.

Redwell infrapuna küttekeha võib paigaldada ka ruumi, mida ei ole tarvis pidevalt kütta. Infrapuna kütteseadmed on hea alternatiiv teistele elektriga töötavatele kütteseadmetele nagu õhksoojuspump ja küttevardad.

Päikeseenergiasüsteem aitab hoida elektrikulud kontrolli all. Hea näide on ettevõtte Sol Aid GmbH Upper Palatinate`s asuv uus hoone. Tegevdirektor Stefan Findeiß otsustas uue hoone projekteerimisel ja ehitamisel fotogalvaanilise süsteemi ja infrapuna kütte kasuks, kuna soovis, et uus hoone oleks võimalikult isemajandav nii kütte kui elektri osas.

Ettevõtte uues hoones Auerbachis on 100 m² büroopinda ja 300 m² lao- ja tööpinda. Energiakontseptsiooni keskmes on katusel ida-lääne suunal paigaldatud fotogalvaaniline süsteem Panasonic HIT® N330 moodulid võimsusega 50 kW. Selline süsteem toodab aastas 48 000 kWh elektrit.

infrarotpaneel-wc-1024x768-2

Tualettruumi kütab peegliga infrapuna küttekeha

photovoltaikanlage-sol-aid-1024x847-1

50 kW võimsusega fotogalvaanilised moodulid on paigaldatud hoonele katusele ida-lääne suunal

Säästke elektrikuludelt fotogalvaanikaga

Infrapuna kütet kasutades saab suurendada päikeseenergia kasutamist ja säästa energiakuludelt

Findeiß saab oma fotogalvaanilise süsteemiga katta 7000 kWh vajalikust 8000 kWh elektrienergiast aastas, säästes sellega umbes 1680 eurot energia maksumusest igal aastal tänu PV süsteemile ja akule (7000 kWh x 0.24 senti elektri võrguteenuse eest). Elektrikütte valikul oli ka teisi põhjuseid.  “Soetus- ja paigalduskulud on oluliselt madalamad võrreldes gaasiküttega. Ühtegi toru ei pea paigaldama ja fossiilseid ressursse kasutame ainult minimaalselt ” ütleb Findeiß.

“Lisaks, viibime hoones ainult päeval ega vaja kütet õhtul ja öösel.” Kasutame infrapuna kütet ainult päevasel ajal. Toodetud päikeseenergiat saab kasutada otse või salvestada pärastiseks kasutamiseks. Sellepärast soovib ettevõtte juht, Findeiß paigaldada ka päikeseenergia salvestussüsteemi salvestusvõimsusega 27.5 kW/h.

Lisaks elektriküttele, valgustusele ja kontoriseadmetele ning tööriistadele kasutatakse päikeseenergiat ka elektriautode akude laadimiseks. Findeiß on soetanud oma ettevõttele kaks elektriautot. Järk-järgult kavatsetakse kõik sõidukid elektriautode vastu vahetada.

Infrapuna kütte stiilne integreerimine

Soojust eraldavad paneelid on ruumides vaevumärgatavad

Koosolekuteruumi kütab keskkonnasõbralikult Redwell infrapuna küttepaneel, millel pilvelõhkuja pilt. Tualettruumides kasutatakse kraanikausi kohal peegliga infrapuna küttepaneele, koridoridesse on paigaldatud lihtsad valged küttepaneelid, mis on laetulede valguses vaevumärgatavad.

Üks infrapuna kütte eeliseid on kiirguv soojus, mida inimesed tajuvad meeldivana. Infrapunakiired soojendavad inimesi ja teisi kehi ruumis. Soojad kehad annavad soojust ühtlaselt ruumi tagasi. Tekib ja püsib ühtlane temperatuur ilma pideva õhuringluseta, õhk on puhtam ja sisaldab vähem tolmuosakesi. Infrapuna kütet juhitakse termostaatide abil, et tagada optimaalne energiakasutus ja ühtlane temperatuur.

Findeiß soovitab infrapuna kütet ka renoveeritavatesse majadesse, kus vanad küttesüsteemid ei tööta enam või kasutavad liialt elektrit. “Elektriküte peaks võimalusel kasutama  taastuvallikatest toodetud elektrit.” Ainult siis saame olla kindlad, et need on keskkonnasõbralikud ja ei tule ebameeldivaid üllatusi  elektrihinda vaadates, ütleb ettevõtte tegevjuht.

infrarotpaneel-buero-1024x768-1

Koosolekuruumi kütavad pilvelõhkujatega küttepaneelid

Scroll to Top

Kasutame oma kodulehel küpsiseid. Mõned neist on hädavajalikud, teised aitavad meil oma kodulehte ja Sinu kasutamiskogemust paremaks teha. Saad küpsistega nõustuda või nendest keelduda vajutades nuppu „Nõustun“. Täpsema info saamiseks loe palun meie privaatsuspoliitikat.